Uncategorized

Męskie garnitury. Które modele najlepiej będzie wybrać?

Garnitur jest z całą pewnością nieodłączną częścią wyposażenia męskiej szafy. Dla wielu mężczyzn stanowi podstawowy strój, który jest zakładany do pracy. Inni noszą go tylko na wyjątkowe okazje. Niezależnie jednak od tego, gdzie zostanie wybrany i założony, musi być odpowiednio dopasowany. Jak go wybrać, aby nie tylko leżał idealnie, ale też był zgodny ze współczesną modą?

Garnitury też się zmieniają!

Garnitur to prawdziwa klasyka, z którą mężczyźni nie rozstają się od setek lat. Nie oznacza to jednak, że w ogóle się nie zmienia. Choć wielu osobom wydaje się, że garnitury na przestrzeni ostatnich lat nie ulegały żadnym modyfikacjom, nie jest to prawdą. Wiele z nich odeszło w zapomnienie, a inne wkroczyły na salony, jak również do codziennej biznesowej mody. Dlatego, jeśli nie chcesz pozostać w tyle za trendami, powinieneś zwracać baczną uwagę na to, jak zmieniają się stylizacje w przypadku garniturów.

Każdy garnitur na inną okazję

Druga ważna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę, to dopasowanie garnituru do konkretnej sytuacji. Wielu panów na pewno chciałoby tego uniknąć. Ci, którzy preferują na co dzień swobodne stroje, często uznają, że wystarczy wybrać sobie jeden uniwersalny garnitur, aby służył podczas wszystkich uroczystości. Czy to rozmowa kwalifikacyjna czy może spotkanie z ukochaną w eleganckiej restauracji – wszędzie zabieraliby jeden i ten sam strój. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie!

Za różne okazje powinieneś dopasować różne garnitury. Istnieją pewne zasady dotyczące męskiej mody, których warto przestrzegać, aby nie wyglądać zbyt wytwornie lub zbyt codziennie. Przykładowo, nikt z nas nie założy wytwornego fraka na zwykłą rozmowę kwalifikacyjną. Z kolei zabranie codziennego garnituru biznesowego na oficjalny bal, na który zapraszani jesteśmy z dopiskiem white tie. I choć nie zawsze stawiani jesteśmy w aż tak poważnej sytuacji, nawet na randkę lepiej wziąć garnitur dopasowany do sytuacji.

Na co dzień lekki wzór

Garnitur zawsze musi zostać dopasowany do rozmiaru ubrań, które nosimy i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Dlatego jeśli decydujesz się na zakup, dokładnie zmierz swoje rozmiary (o ile zamawiasz garnitur) albo przymierz go w sklepie stacjonarnym. Nie powinieneś wybierać go na oko – to może skończyć się bowiem poważną klęską.

Ale jaki garnitur wybrać na co dzień, poza tym, że ma zostać dobrze dopasowany? Sięgnij po lekki wzór! W sytuacjach codziennych, kiedy nie jest od ciebie wymagany szczególny dress code, możesz bez najmniejszego problemu zdecydować się na garnitur w kratkę czy prążki. Będzie ciekawym urozmaiceniem zwłaszcza do idealnie gładkiej koszuli i sprawi, że nie będziesz wydawał się nazbyt elegancki.

Na większe okazje gładki: jasny albo ciemny

Na większe okazje, takie jak choćby wesele w rodzinie, powinieneś zdecydować się na klasyczny, gładki garnitur, który podkreśli wagę uroczystości. Wybierz jasny, na przykład błękitny lub szary odcień na ciepłe dni i wesołe okazje, które zaczynają się już około południa. Z kolei ciemniejszy przeznacza na najbardziej uroczyste, oficjalne i zaczynające się późnym wieczorem przyjęcia, a także na wszystkie wydarzenia zimowe. Wiele modeli, które nigdy cię nie zawiodą, znajdziesz na stronie https://giacomo.pl/garnitury.html.

Dodaj komentarz