Uroda

Mezoterapia – dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

Mezoterapia to termin, który jest obecnie często spotykany. Określa on mało inwazyjny zabieg kosmetologiczny, którego celem jest usunięcie efektów procesu starzenia. Jędrna, napięta i pełna blasku skóra to obecnie jeden z podstawowych atrybutów piękna. Efekt ten można uzyskać w gabinetach medycyny estetycznej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mezoterapii, przeczytaj poniższy artykuł.

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia to procedura kosmetyczna, która może być wykonywana zarówno na twarzy, jak i innych obszarach ciała. Jej celem jest natychmiastowe poprawienie kondycji skóry, pobudzenie porostu włosów i/lub redukcja miejscowej otyłości. Osiągane rezultaty są zależne od przyjętej metody mezoterapii oraz od używanych w jej trakcie preparatów.

Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapię bezigłową przeprowadza się przy zastosowaniu technologii ElectroPoration Microchip. Są to puste w środku mikroigiełki, które dostarczają substancje aktywne w głąb skóry, nie uszkadzając jej powierzchni.

Mezoterapię bezigłową można przeprowadzać na dużych i małych obszarach ciała. Nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu w miejscach, w których skóra jest najbardziej delikatna, np. pod oczami lub na górnych powiekach.

Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. Nie wymaga znieczulenia ani rekonwalescencji. Po przeprowadzeniu procedury pacjent może natychmiast powrócić do swoich codziennych zajęć.

Mezoterapię bezigłową można przeprowadzić jako samodzielny zabieg lub jako część większej terapii, np. w połączeniu z infuzją tlenową lub mikrodermabrazją. Spektakularne rezultaty osiąga się również poprzez wykonanie serii zabiegów w odstępach czasowych określonych przez specjalistę.

Mezoterapia mikroigłowa

W Klinice Novoderm w Łodzi mezoterapia mikroigłowa jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów. W przeciwieństwie do mezoterapii bezigłowej, jest to metoda iniekcyjna, polegająca na ostrzykiwaniu skóry pacjenta preparatem z zawartością substancji aktywnych.

Mezoterapia mikroigłowa jest bardziej popularna wśród pacjentów od siostrzanego zabiegu wykonywanego bez użycia igieł. Wykazuje też większą skuteczność, choć jest nieco bardziej inwazyjna. Jest przy tym całkowicie bezpieczna i praktycznie bezbolesna, ponieważ przeprowadza się ją w znieczuleniu miejscowym.

Celem mezoterapii mikroigłowej jest nie tylko wprowadzenie pod skórę substancji aktywnych. Podczas zabiegu powstają mikrouszkodzenia, których zadaniem jest pobudzenie organizmu do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych. W rezultacie następuje przyspieszona wymiana komórkowa, co pozwala pozbyć się niekorzystnych zmian skórnych.

Mezoterapia – warianty zabiegu i wskazania

Zabieg można przeprowadzić praktycznie w dowolnym miejscu na ciele. Współczesna medycyna estetyczna dysponuje nowoczesnymi urządzeniami, które umożliwiają uzyskanie spektakularnych efektów przy minimalnym ryzyku wystąpienia skutków ubocznych.

Mezoterapię (zarówno bezigłową, jak i mikroigłową) można przeprowadzić przy użyciu wielu różnych preparatów. Dobiera się je w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji danego pacjenta. Rezultaty, jakie są obserwowalne po zabiegu to:

  • poprawa metabolizmu komórek skóry,
  • pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny,
  • poprawa mikrokrążenia skóry,
  • nawilżenie i głębokie odżywienie tkanek,
  • redukcja cellulitu,
  • zmniejszenie widoczności rozstępów,
  • wygładzenie zmarszczek,
  • redukcja wiotkości skóry,
  • usunięcie przebarwień.

W przypadku mezoterapii mikroigłowej wskazaniem do wykonania zabiegu mogą być również przerzedzenia występujące w owłosieniu. Zazwyczaj pojawiają się one na czubku głowy oraz na czole (w formie tzw. zakoli). Preparaty, które są wykorzystywane przy leczeniu łysienia metodą iniekcyjną to osocze bogatopłytkowe oraz kompleks peptydów Dr Cyj Hair Filler.

Osocze bogatopłytkowe

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym wspomaga wymianę komórkową skóry, odżywia tkanki (w tym cebulki włosowe) oraz umożliwia skuteczne odwrócenie efektów procesu starzenia. Preparat do iniekcji jest pozyskiwany z krwi obwodowej samego pacjenta. Obecne w niej osocze jest źródłem komórek macierzystych i czynników wzrostu, które mają dobroczynny wpływ na nasz organizm.

Osocze bogatopłytkowe jest również stosowane w zabiegach mezoterapii igłowej mających na celu redukcję miejscowej otyłości.

Dr Cyj Hair Filler

Preparat Dr Cyj Hair Filler to prawdziwy eliksir zdrowych włosów. Zawiera on kompleks 7 peptydów i kwas hialuronowy, które w połączeniu umożliwiają skuteczną regenerację skóry głowy i jej przydatków. Pełna kuracja trwa 2 miesiące, w czasie których przeprowadzane są 4 sesje mezoterapii.

Terapię peptydową można przeprowadzić samodzielnie lub jako serię zabiegów wspomagających przy przeszczepie włosów.

Dodaj komentarz