Moda

Moda i wygoda – czy mogą iść w parze? Jak ubierać się modnie?

Moda w zakresie ubrań bywa bardzo kapryśna i często nie idzie w parze z wygodą. Co możemy zrobić, by mimo wszystko połączyć ze sobą te dwa pojęcia? Na jakie rzeczy warto zwrócić uwagę przy następnych zakupach?

1. Moda to pojęcie bardzo szerokie

2. Wygoda powinna być na pierwszym miejscu

3. Jakie ubrania zawsze warto mieć w szafie?

Moda to pojęcie bardzo szerokie

Każdy chce wyglądać dobrze, zarówno na co dzień, jak i w sytuacjach, które wymagają bardziej formalnego ubioru. Warto jednak pamiętać, że moda jest tematem bardzo rozległym i nie zawsze wszystkie nowinki będą pasować do naszego typu sylwetki, stylu czy upodobań. Jeżeli chcemy być na bieżąco, dobrym pomysłem jest śledzenie bieżących trendów – nie tylko na dany rok, ale również w konkretnym sezonie, na przykład zimowym czy wiosennym. Wiele marek posiada swoje własne newslettery, w których raz na jakiś czas informuje o nowościach i aktualnych kierunkach w modzie. Jeżeli lubimy być zawsze na czasie, warto skorzystać z takiej opcji.

Wygoda powinna być na pierwszym miejscu

Poza samym wyglądem ubrań warto również zwrócić uwagę na to, czy dobrze na nas leżą i czy sami dobrze się w nich czujemy. Nie ma w końcu niczego gorszego, niż spędzenie całego dnia pracy w niewygodnej spódnicy czy gryzącym swetrze. Z tego względu warto poświęcić na zakupy trochę czasu, nie spieszyć się i rozważnie dobierać nowe elementy garderoby. Jeżeli wolimy kupować przez internet, zawsze warto sprawdzić opinie innych kupujących pod danym produktem – wprawdzie nie będą one równoważne przymierzeniu rzeczy samodzielnie, jednak mogą dać nam pewne pojęcie o tym, czego się spodziewać.

Jeżeli lubimy zakupy w sieci, dobrze jest decydować się na sklepy które umożliwiają zwrot nieużywanej odzieży. W ten sposób minimalizujemy ryzyko zostania z elementem garderoby, który źle na nas leży lub w którym niekomfortowo się czujemy.

Jakie ubrania zawsze warto mieć w szafie?

Poza rzeczami typowo sezonowymi, w naszej szafie powinien zawsze znajdować się podstawowy zestaw ubrań, który możemy wykorzystać do dowolnej stylizacji. Warto mieć kilka kompletów strojów formalnych, szczególnie jeżeli wymaga tego od nas praca, a także odpowiedniego obuwia w tym samym tonie. W przypadku ubrań do noszenia na co dzień dobrze jest mieć rzeczy z tzw. linii basic, jak jednolite koszulki, proste jeansy i sukienki i tak dalej. Dokładając do nich nieco dodatków i bardziej wzorzyste lub kolorowe elementy będziemy w stanie bez problemu stworzyć dowolną, modną i wygodną stylizację, pasującą do tego, jak planujemy spędzić dzień.

Dodaj komentarz