Dom

Mop do paneli podłogowych – jaki wybrać?

Utrzymanie czystości w domu jest niezwykle ważne. Brudne podłogi szybciej się niszczą, a kurz i alergeny znajdujące się na nich powodują złe samopoczucie i mogą prowadzić do alergii. Aby odpowiednio zadbać o czystość podłóg, wybierz mop dopasowany do swoich potrzeb.

Rodzaje mopów do mycia paneli

Wydawać by się mogło, że podłogę można umyć każdym mopem i nie ma większego znaczenia, jaki wybierzemy. Pytanie tylko, jak podłoga będzie wyglądała finalnie i czy czyszczenie jej przysporzy nam problemów. Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów mopów. Wybierając mop do paneli, zastanów się, do jakiej nawierzchni chcesz go użyć. Panele podłogowe nie lubią nadmiaru wody, dlatego warto wybrać mop, który będzie miał dobry system wyżymania, lub ilość rozprowadzanej wody nie będzie zbyt duża. Ponadto najbardziej skuteczne okażą się mopy płaskie. Takie urządzenie dotrze w każde miejsce i z łatwością wyczyści nawet trudno dostępne miejsca przy ścianie. Bardzo poręczne i skuteczne do paneli podłogowych są mopy ze spryskiwaczami.

Zalety mopów ze spryskiwaczem

Specjalny mop ze spryskiwaczem do paneli podłogowych nadaje się idealnie. Wszystko dzięki niewielkiej ilości wody, którą spryskuje się powierzchnie. Można samemu dostosować ilość i częstotliwość spryskiwania, dzięki czemu podłoga nie jest zbyt mokra i nie niszczy się. Mop ze spryskiwaczem jest łatwy w użyciu, dlatego, że nie trzeba nosić za sobą ciężkiego wiadra z wodą, ani wyżymać ścierki po każdym myciu. Dźwignia spryskiwacza znajduje się przy rączce, co ułatwia cały proces sprzątania. Tego typu mopy można z powodzeniem używać również do innych powierzchni, a specjalny dozownik napełnia się czystą wodą z dodatkiem wybranych przez siebie detergentów w mniej niż minutę. Obrotowe przeguby pozwalają na bezproblemowe dotarcie w każdy kąt. Specjalnie zaprojektowana nakładka ściąga się za pomocą przycisku i można ją prać w pralce. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mopach do paneli, wejdź na stronę https://www.leifheitsklep.pl/pl-pl/.

Dodaj komentarz