Lifestyle

Mozaika diamentowa – relaks dla ciała i ducha

Haft diamentowy, czyli inaczej mozaika diamentowa to hobby, które podbija serca osób w każdym wieku. Mozaika ma swój początek w Chinach, od kilku lat piękne obrazy do układania można również kupić w Polsce. Na czym polega haft diamentowy? Co sprawia, że ta dyscyplina artystyczna jest tak lubiana?

Na czym polega haft diamentowy lub mozaika diamentowa?

Mozaika diamentowa, czyli diamond painting  polega na układaniu trójwymiarowych obrazów za pomocą odpowiedniego aplikatora oraz błyszczących diamencików. Aby rozpocząć swoją przygodę z mozaiką, trzeba kupić zestaw, w którym znajdują się różnej wielkości, kolorowe kryształki, aplikator, pudełko, a także płótno z warstwą klejącą i schematem obrazka. Dołączona jest także instrukcja oraz legenda, dzięki której wiadomo, gdzie przyłożyć dany kryształek. Pierwszym krokiem po rozpakowaniu zestawu jest rozłożenie płótna, a następnie umieszczenie przy pomocy specjalnego aplikatora kryształków. Aby ułatwić podnoszenie kryształków, aplikator należy zamoczyć w wosku. Tworzenie mozaiki nie wymaga specjalnych umiejętności, mozaikę diamentową mogą układać zarówno dzieci, jak i dorośli.

Diamentowa mozaika – jaki zestaw wybrać?

Na rynku można kupić zestawy, przeznaczone dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Można wybrać zestawy pełne, które trzeba pokryć w całości diamencikami oraz zestawy częściowe, w których kryształki wkleja się tylko w wybrane miejsca. Ten drugi typ jest dobrym wyborem dla dzieci i osób dorosłych, które rozpoczynają przygodę z haftem diamentowym. Obrazy pełne wymagają sporo pracy, ale ich ułożenie przynosi ogromną satysfakcję. W sklepach są mozaiki diamentowe przedstawiające krajobrazy, zwierzęta, postacie, budynki, kwiaty itp. Każdy może wybrać trójwymiarowy obraz, który przypadnie mu do gustu https://artimento.pl/haft-diamentowy-diamentowa-mozaika. Diamentowy haft to świetny pomysł na prezent dla osób w każdym wieku, które chcą się sprawdzić w rękodziele artystycznym. Piękne zestawy można kupić w przystępnej cenie i podarować bliskiej osobie. 

Haft diamentowy – co daje?

Malowanie diamentami umożliwia tworzenie pięknych obrazów, które mogą być ozdobą naszego domu. Pięknie wyglądają w drewnianej ramie, powieszone w widocznym miejscu.  Ale to nie jedyne zalety tego hobby. Mozolne układanie kryształków i tworzenie obrazu ćwiczy cierpliwość i precyzje, poprawia motorykę małą, koordynacje oraz koncentracje. Zajęcie pomaga się wyciszyć i odstresować, uwolnić się od codziennych problemów. To dobry sposób na odprężenie ciała i umysłu. Haft diamentowy to również sposób na rozwój zdolności artystycznych. Nie trzeba mieć specjalnych uzdolnień, aby stworzyć niezwykły diamentowy obraz. Mozaikę można układać w kilka osób, a to wpływa na zacieśnienie więzy rodzinnych czy przyjacielskich. Przy układaniu obrazu można rozmawiać, śmiać się, miło spędzać czas. 

Mozaika diamentowa to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu, świetna alternatywa do komputerów czy tabletów. Ćwiczy kreatywność, pozwala oderwać się od rzeczywistości. Układanie kryształków jest niezwykle przyjemne i wciągające, a obraz, który powstaje, wynagradza trud, włożony w jego układanie. Warto kupić zestaw do samodzielnego wykonania i stworzyć niezwykłe dzieło.

Dodaj komentarz