Uncategorized

Na czym polega zabieg laserem diodowym?

Laser diodowy uznawany jest za jedną z najbardziej skutecznych metod depilacji. Doskonale sprawdza się w usuwaniu zbędnego owłosienia na trwałe. Lasery diodowe wykorzystuje się zarówno w medycynie estetycznej, jak i medycynie.

Zabieg laserem diodowym, w porównaniu do innych metod depilacji, gwarantuje o wiele lepsze rezultaty, a przy okazji jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i bezbolesnym.

Laser diodowy – co to jest?

Pierwsze lasery diodowe powstały już w 1962 roku. Urządzenia to alternatywnie nazywa się także laserami półprzewodnikowymi.

Laser diodowy dzięki specjalnym diodom-półprzewodnikom emituje światło o zakresie bliskiej podczerwieni – o długości fali 630 nm-980 nm. Dzięki temu, że laser diodowy wyposażony jest w funkcję chłodzące, dyskomfort podczas zabiegu depilacji jest znacznie złagodzony. Dzięki temu bez żadnych przeszkód można stosować zwiększoną energię, co w znaczny sposób przekłada się na skuteczność depilacji.

Depilacja laserem diodowym – na czym polega?

Z uwagi na bardzo dużą skuteczność działania, laser diodowy wykorzystuje się do depilacji nadmiaru owłosienia. Często stosuje się go w przebiegu hirsutyzmu, zespołu policystycznych jajników oraz innych zmian hormonalnych, które mogą wpływać na zwiększony wzrost włosków na obszarze całego ciała lub w niektórych jego regionach. Laser diodowy pozwala raz na zawsze pożegnać problemy zapalenia mieszków włosów oraz wrastających włosków.

Laser diodowy emituje wiązki promieni, które wchłaniane są przez barwnik włosa.  W jego wnętrzu promienie te przekształcają się w ciepło, co prowadzi do zniszczenia mieszka włosowego. Jest to zjawisko określane mianem fototermolizy.

Warto podkreślić, że nowoczesne lasery diodowe posiadają czytniki poziomu melaniny, dzięki którym samodzielnie są w stanie dopasować indywidualne parametry zabiegu. Depilacja laserowa to zabieg całkowicie bezpieczny dla skóry. W najmniejszym stopniu nie wpływa na funkcjonowanie organizmu i nie narusza tkanek sąsiadujących z włosami.

W jaki sposób wybrać dobry salon kosmetyczny?

Osoby, które myślą o zabiegu laserem diodowym, powinny wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze salonu kosmetycznego.

Przede wszystkim, warto zainteresować się wyposażeniem danego miejsca. Salon, który posiada nowoczesny, wysokojakościowy sprzęt, taki jak choćby autoklaw kosmetyczny, z pewnością dba o swoje klientki i na pierwszym miejscu stawia ich satysfakcję.

Dobrze także zwrócić uwagę na opinie o danym miejscu. Oczywiście, do ocen zamieszczonych w sieci trzeba podchodzić ze sporą dozą ostrożności, jednak mogą one stanowić pewną wskazówkę przy wyborze konkretnego miejsca.

Nie ma co ukrywać – dla większości osób poszukujących salonu kosmetycznego, cennik danego miejsca będzie jednym z najważniejszych czynników decydujących o jego wyborze. Zabiegi laserem diodowym nie należą do najtańszych. Warto unikać zarówno zbyt wygórowanych cen, jak i tych podejrzanie niskich, które mogą świadczyć o małym zainteresowaniu daną usługą.

Dodaj komentarz