Dom

Na do zwrócić uwagę wybierając szopę ogrodową?

Szopy to niewielkie budowle, których postawienie nie wymaga uzyskiwania pozwolenia na budowę ani nadmiernego ingerowania w otaczający nieruchomość teren. Dzięki temu można tanio i bardzo szybko zaaranżować miejsce do przechowywania, które jest niezbędne nawet minimalistom. Na co jednak zwrócić uwagę, wybierając szopę ogrodową? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Szopa z dachem czy może wiata?

Szopy mają oczywiście różne konstrukcje. Dostępne są zarówno w pełni kryte i zamykane, jak i przypominające wiaty, świetnie nadające się np. do przechowywania drewna na opał. Jaki wariant jednak wybrać? Trzeba zastanowić się przede wszystkim nad tym, co będzie przechowywane. Jeśli będzie to choćby kosiarka, to najlepiej wybrać zamykaną konstrukcję, dzięki której urządzenie nie zostanie narażone na działanie wody i wiatru. Jeśli natomiast szopa do ogrodu ma służyć przede wszystkim do przechowywania drewna, wówczas warto rozważyć wiatę albo konstrukcję łączoną, czyli częściowo z dachem i częściowo bez niego.

Niezbędna powierzchnia

Wybierając szopę do ogrodu trzeba też zastanowić się, jaki powinna mieć ona metraż. Będzie to uzależnione oczywiście od tego, co będziemy chcieli w niej schować Na szczęście liczba wariantów pod względem wielkości jest naprawdę ogromna, a jednym z większych ograniczeń jest po prostu cena. Dla większości osób będzie ona głównym i najważniejszym ograniczeniem przy zakupie.

Solidność wykonana

Zakup szopy ogrodowej powinien być decyzją na lata. Trzeba więc zweryfikować, z jakiego materiału została ona wykonana, a także czy został on w odpowiedni sposób zabezpieczony przed niszczeniem. Doskonale sprawdzi się w tym przypadku impregnowane drewno, a także elementy metalowe wzmacniające konstrukcję. Szopy metalowe do ogrodu muszą być jednak zabezpieczone przed korodowaniem, do czego doskonale służy metoda malowania proszkowego oraz cynkowania ogniowego. Koniecznie trzeba sprawdzić więc opis dostarczony przez producenta.

Tanie szopy ogrodowe z drewna to jeden z najlepszych sposobów na to, aby wygospodarować dodatkowe miejsce do przechowywania. Szopy świetnie sprawdzą się zwłaszcza do przechowywania drewna na opał, a także kosiarek, narzędzi do pielęgnacji ogrodu oraz rowerów. W tym przypadku poleca się zwłaszcza konstrukcje zamykane, które zagwarantują bezpieczeństwo przedmiotom znajdującym się w środku.

Jak widać szopy do ogrodu powinny spełniać kilka bardzo istotnych kryteriów. Na szczęście oferta gotowych konstrukcji jest naprawdę szeroka, co zdecydowanie ułatwia nabywcom podjęcie decyzji o zakupie.

Dodaj komentarz