Uncategorized

Na jakie ubrania zwrócić uwagę jesienią i zimą?

Zima jeszcze kilka lat temu nie kojarzyła się z modowymi stylizacjami, ale ostatnie sezony pokazują, że w ciepłych ubraniach da się wyglądać świetnie. Warto więc stawiać na solidne modele, które podkreślają walory sylwetki. Na co zwrócić uwagę?

Ciepłe kurtki i bluzy – podstawa zimowej stylizacji

Jednym z elementów, których nie może zabraknąć w szafie każdej kobiety, są kurtki trekkingowe. To idealna opcja nie tylko dla tych pań, które uwielbiają górskie wędrówki. W jesiennym okresie takie modele nadadzą się m.in. na spacer z psem, wyjście na zakupy czy wyjazd za miasto. Stanowią także ochronę przed uporczywym, zimnym wiatrem.

Jesienią i zimą pod kurtkami warto nosić bluzy trekkingowe. To dość cienkie ubrania, które doskonale dopasowują się do ciała, ale nie ograniczają w żaden sposób ruchów noszącego. Dzięki temu, że znajdują się blisko skóry, pozwalają na utrzymywanie ciepła nawet podczas bardzo chłodnych dni. W czasie silnych mrozów można pod nie założyć jeszcze termiczne podkoszulki, które bardziej wzmocnią działanie elastycznych materiałów.

Bluzy trekkingowe mają zazwyczaj golfowy kołnierzyk, dzięki czemu szyja jest zabezpieczona przed utratą ciepła. Niektóre modele mają dodatkowo kaptury, co stanowi doskonałą opcję dla tych kobiet, które zamierzają wybrać się na spacer po górach. Przy wyborze konkretnego modelu weź pod uwagę to, czy wolisz wariant rozpinany, czy taki wkładany przez głowę.

Ocieplane spodnie i bielizna termoaktywna

Poza bluzą i kurtką ważną rolę odgrywają także ocieplane spodnie. Wśród nowoczesnych modeli można znaleźć slimowane egzemplarze, które nie poszerzają nóg, tylko dobrze do nich przylegają. Niektóre spodnie przypominają wręcz cienkie legginsy, a tak naprawdę stanowią solidną ochronę przed chłodem z zewnątrz.

Pod spodniami, szczególnie zimą, powinna znaleźć się termoaktywna bielizna. Dla aktywnych poleca się przede wszystkim wygodne figi, które pozwalają na wygodne uprawianie sportów nawet wtedy, gdy na dworze jest zimno. Jeśli chodzi o podkoszulki, to można wybrać i koszulki z krótkim rękawem, i longsleeve’y.

Dodatki, które ochronią przed mrozem

W stylizacjach jesienno-zimowych nie można zapominać o ciepłych szalikach, czapkach i rękawiczkach. Najskuteczniej działają te szyte z naturalnych materiałów np. wełny. W sportowych modelach z tworzyw sztucznych liczy się obecność m.in. powłoki hydrofobowej, która chroni przed przemakaniem. Ta funkcjonalność sprawdzi się i na stoku, i podczas spacerów.

Dodaj komentarz