Uncategorized

Najciekawsze kryminały, które musisz nadrobić

Kryminały to jedne z najchętniej czytanych książek w Polsce. Nic dziwnego, skoro tylko wśród rodzimych autorów można znaleźć kilka naprawdę poczytnych pisarzy i pisarek. Które tytuły musimy koniecznie nadrobić w tym roku?

Remigiusz Mróz i Katarzyna Bonda prześcigają się w liczbie sprzedanych książek. Tych dwoje pisarzy to absolutna czołówka polskiej literatury. Jakie pozycje szczególnie zasługują na naszą uwagę? Zebraliśmy kilka najświeższych, ale też kilka zasłużonych tytułów, które warto znać.

Paula Hawkins „Zapisane w wodzie”

„Dziewczyna z pociągu” była światowym bestsellerem i z pewnością jednym z najlepszych kryminałów ostatnich lat. „Zapisane w wodzie” to druga książka Hawkins, która również trzyma w napięciu. Tajemnica przeszłości wisi nad bohaterami powieści, którzy niespodziewanie muszą wrócić do nieprzyjemnych wspomnień, ponieważ nowe niebezpieczeństwo ma bezpośredni związek z wspólną historią.

Wojciech Chmielarz „Cienie”

Po ogromnym sukcesie wydawniczym „Żmijowiska”, Wojciech Chmielarz dołączył do rodzimej czołówki autorów książek kryminalnych. W tym samym roku, w który pisarz opublikował „Żmijowisko”, wydał również „Cienie”. Jest to najnowsza z powieści poświęconych komisarzowi Mortce, czyli najbardziej rozpoznawalnej postaci Chmielarza, który napisał łącznie pięć książek z tej serii. Tym razem autor przenosi nas do Malinówka, gdzie miejsce miały gangsterskie porachunki lub przynajmniej tak nam się wydaje…

Katarzyna Bonda „Pochłaniacz”

Kto jeszcze nie czytał Bondy, może sięgnąć po „Pochłaniacz”, żeby przekonać się o umiejętnościach tej pisarki. Bogata historia zbrodni, opatrzona szerokim tłem historycznym, wartka akcja i nietuzinkowi bohaterowie to w skrócie warsztat Katarzyny Bondy. W „Pochłaniaczu” najpierw przenosimy się do początku lat dziewięćdziesiątych, a potem akcja rozgrywa się współcześnie, w 2013 roku. Poznajemy też Saszę Załuską – bohaterkę serii kryminałów Bondy.

Remigiusz Mróz „Zaginięcie”

Tak jak chyba każdy czytelnik w Polsce słyszał o Remigiuszu Mrozie, tak również bardzo popularna jest też Joanna Chyłka – bohaterka wielu książek tego autora. Jeśli śledzicie losy Chyłki i Zordona, z pewnością zainteresuje was „Zaginięcie”, czyli druga z kolei pozycja, która rozpoczęła słynne kryminały. Książki rozpoczynające cykl są więc doskonałą okazją do zapoznania się z losami Chyłki, która podejmuje się sprawy zaginięcia pewnej dziewczynki. Adwokaci mają za zadanie obronić rodziców dziecka, których posądzono o zabójstwo córki. „Zaginięcie” to wciągająca historia, która toczy się wartką akcją. Książkę można przeczytać jednym tchem, dlatego z pewnością warto ją polecić.

undefined

Dodaj komentarz