Uroda

Najmodniejsze damskie tatuaże 2021

Rok 2021 mamy już za sobą. Przyniósł nam  wiele modowych nowości nie tylko odzieżowych. Moda na tatuaże również zmienia się co pewien okres czasu. Podsumujmy miniony rok i sprawdźmy, które wzory na najmodniejsze  damskie tatuaże 2021 cieszyły się największą popularnością. 

  1. Klasyki.

Najmodniejsze damskie tatuaże 2021 to oczywiście niezmiennie klasyki, które od lat nie wychodzą z mody. Należą do nich zdecydowanie roślinne motywy, zwłaszcza kwiaty w najróżniejszych formach. Zarówno kolorowe jak i w czerni są wśród kobiet absolutnym faworytem. 

  1. Zodiakalne motywy. 

W 2021 pojawiła się moda na zainteresowanie astrologią i znakami zodiaku. Powstało nawet określenie ,,zodiakary” odnoszące się do osób zafascynowanych nimi. Co za tym idzie, we wzorach tatuaży zaczęły pojawiać się motywy związane z tym tematem. Popularne niegdyś tatuowanie znaków swojego znaku zodiaku wróciło do łask, ale pojawiło się również wiele nowości. W tym wypadku są to dość unikalne i spersonalizowane projekty stworzone na potrzeby konkretnego klienta, nie sugerujące się żadnym szablonem. 

  1. Mandala.

Mandale również zyskały w minionym roku wielu nowych zwolenników. Uwielbiany przez kobiety motyw wywodzi się z hinduizmu i buddyzmu. Symbolizuje wszechświat i wspaniale zdobi ciało delikatną, cienką kreską i precyzyjnymi wzorami. Prezentuje się szczególnie dobrze na dłoni czy ramieniu. 

  1. Gałązki i liście. 

Wśród zawsze modnych motywów roślinnych szczególną uwagę trzeba poświęcić listkom i gałązkom. Liść paproci to absolutny hit zeszłego roku. Również gałązki z drobnymi listkami czy kwiatkami oplatające obojczyki, dłonie czy nogi to subtelny dodatek, który pasuje każdemu. 

  1. Kwiat lotosu. 

Kwiat lotosu to motyw, który stał się popularny dopiero w zeszłym roku. Ten wzór bardzo szybko zdobył zwolenników. Minusem jednak jest to, że wiele wzorów się powtarza i niestety powstało mnóstwo kopii i plagiatów. Jest to przypadłość właściwie każdego nowego wzoru, który stał się szybko popularny. 

  1. Napisy.

Napisy nigdy nie wyjdą z mody. W ubiegłym roku zmieniła się jednak nieco ich forma. Rzadziej już decydujemy się na sentencje czy pojedyncze słowa. Modne stały się wszelkie skróty. Motywem, który zdominowany jest przez mężczyzn, lecz coraz więcej kobiet się na niego decyduje są literki na palcach. Po złączeniu mają tworzyć skrót słowa lub zdania. 

  1. Matching Tatoo.

Szaloną popularnością zaczęły w ostatnich miesiącach cieszyć się wszelkiego rodzaju matching tatoo, czyli tatuaże wykonywane wspólnie z bliską osobą dla przypieczętowania więzi. Wcześniej ich założeniem było, by były identyczne. Później zaczęto robić wzory wzajemnie do siebie pasujące. W 2021 roku zdecydowanie się to zmieniło i coraz częściej stawia się na zupełnie inne tatuaże, lecz powiązane ze sobą. Bardzo modne jest tatuowanie ulubionych postaci fikcyjnych.

Dodaj komentarz