Uncategorized

Najrzadsze edycje Nike Air Jordan 4: najbardziej poszukiwane modele na rynku kolekcjonerskim

Air Jordan 4 cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród fanów Michaela Jordana i sportowców. Wiele osób ceni je ze względu na dopracowany wygląd i wysoką jakość wykonania. Niektóre edycje są prawdziwą gratką dla kolekcjonerów, którzy są w stanie zapłacić za obuwie wiele pieniędzy.

Poszukiwane przez kolekcjonerów modele Air Jordan 4

Air Jordan 4 Metallic Purple

Obuwie to wyróżnia się białą skórzaną cholewką i białą siateczkową podszewką, które świetne kontrastują z metalicznym fioletowym detalem obecnym na górnych oczkach. Model ten stanowi ulepszoną wersję butów, które pojawiły się w 1985 roku, czyli Air Jordan 1. To właśnie one jako pierwsze otrzymały efektowne metaliczne wykończenie. Pierwsze wydanie miało aż 4 metaliczne kolory. Wiele ciekawych par Air Jordan 4 znajdziesz na: https://sneakersjoint.com/kategoria-produktu/sneakersy/air-jordan-4/

Air Jordan 4 Metallic Purple pojawiły się na rynku w maju 2020, kiedy to zachwyciły odbiorców połączeniem bieli z ciekawymi metalicznymi pęcherzykami powietrza. Projekt został też uzupełniony logiem Mettalic Purple Jumpman.

Air Jordan 4 Retro Oreo

Kolejny model butów cieszący się sporym zainteresowaniem kolekcjonerów. Jego popularność wynika z zastosowania białego wykończenia i nakrapianych formowanych oczek w kolorze Tech Grey. Model ten nawiązuje swoim designem do oryginalnego „Oreo” Air Jordan  z 1999 roku i zamieszczono na nim logo Jumpman.

Air Jordan 4 Retro Fire Red

Air Jordan 4 Retro Fire Red wyróżnia się jasną kolorystyką, połączoną z ognista czerwienią i czarnymi detalami. W podeszwie butów umieszczona została natomiast kapsuła powietrza, a na języku naszywka Jumpman oraz grafika Flight script. Edycja z roku 2020 roku nawiązuje do oryginału, który pojawił się na rynku w 1989 roku. Wiernie odtwarza tamtejsza kolorystykę, jak i całą konstrukcję. Na pięcie widnieje natomiast logo Nike Air. 

Air Jordan 4 Retro Eminem Encore

Edycja z 2017 roku, która jest prawdziwą gratką dla wszystkich miłośników sneakersów. Ten model Air Jordan 4 jest wyjątkowo trudny do zdobycia, stąd stanowi łakomy kąsek dla kolekcjonerów. Buty powstały podczas owocnej współpracy marki Nike ze znanym na całym świecie raperem-Eminemem.

Zostały zaprojektowane specjalnie z okazji jego piątego studyjnego albumu i podarowane członkom rodziny oraz przyjaciołom. Co ciekawe, wyprodukowano ich jedynie 23 pary.

Niewiele osób ma je więc w swoim posiadaniu. Obuwie charakteryzuje się niebieską cholewką z nubuku i wzbogacono go o czarne oraz szare akcenty. Limitowana edycja została też wyposażona w metkę „Eminem” na wewnętrznym języku oraz „Encore” wyhaftowane po wewnętrznej stronie zakładki na pięcie.

Wyjątkowe edycje Nike Air Jordan 4

Air Jordan 4 ukazały się na rynku w 1989 roku. Projekt Tinkera Hatfielda zyskał ogromne uznanie i widocznie różnił się od poprzednich propozycji. Modele tych butów charakteryzują się lekką siateczką, plastikowymi skrzydełkami na cholewce i logiem Nike Air umiejscowionym na zapiętku.

Swoją popularność zawdzięczają pojawieniu się w firmie Spike’a Lee. Ich oryginalne wersje kolorystyczne to White/Cement, Bred, Military oraz Fire Red. Co ciekawe, Nike Air Jordan 4 pozwalały nawet na 18 różnych sposobów wiązania. Każda osoba nosząca buty mogła więc wybrać dla siebie inny styl.

Nike Air Jordan 4 – dlaczego cieszy się takim zainteresowaniem?

Obuwie pochodzące z edycji Nike Air Jordan 4 to wyjątkowo propozycje, cenione nie tylko przez kolekcjonerów. Modele ten marki noszą mężczyźni, kobiety, jak i dzieci. Dlaczego jest na nie aż tak duży popyt, pomimo wysokiej ceny? Jest to związane głównie z ich zadziwiająco wysoką jakością wykonania. Produkty te uszyte są z najlepszych materiałów, co oczywiście wpływa na ich trwałość. Ponadto, buty Jordan 4 to gwarancja maksymalnego komfortu podczas codziennego użytkowania. 

Górna część buta wykonana jest z naturalnej skóry albo wytrzymałego materiału syntetycznego. Modele te posiadają też często ozdobne panele z siateczki po bokach, które zapewniają dobrą wentylację. W tym obuwiu nie trzeba więc obawiać się przegrzania stóp. Jeśli chodzi o wkładkę wewnętrzną to jest ona wykonana z miękkiego i wygodnego materiału. Gumowa podeszwa pozwala natomiast na doskonałą przyczepność do podłoża.

Dodaj komentarz