Moda

Najsłynniejsze i najdroższe pierścionki zaręczynowe

Mało jest rzeczy na świecie tak spektakularnych i fascynujących jak pierścionki zaręczynowe członków rodziny królewskiej, gwiazd Hollywoodu i celebrytów. Bogaci i sławni nie liczą się z pieniędzmi, gdy w grę wchodzi miłość i małżeństwo, wydając sześciocyfrowe (a nawet większe!) kwoty na pierścionki, które olśniewając wielkością i zachwycając stylem, przyprawiają o szybsze bicie serca niejedną osobę.

Pierścionek z diamentem

Historia pierwszego w historii pierścionka zaręczynowego z diamentem zaczęła się, przynajmniej rzekomo, w 1477 roku, kiedy arcyksiążę austriacki Maksymilian zamówił taki pierścionek dla swojej wybranki, Marii Burgundzkiej. Choć członkowie europejskiej szlachty wkrótce skopiowali jego pomysł, nabycie pierścionka zaręczynowego przyozdobionego diamentem wciąż było daleko poza zasięgiem finansowym dla większości ludzi. Dopiero w epoce wiktoriańskiej, kiedy nastąpił rozkwit klasy średniej, wzrosła siła nabywcza dla tych kamieni szlachetnych.

Platon wierzył, że w diamentach tkwią niebiańskie duchy, a jak śpiewała Marylin Monroe, na pewno są najlepszym przyjacielem każdej kobiety.

Najsłynniejsze pierścienie zaręczynowe

Choć wszystkie pierścienie są oszałamiające, część z nich wyróżnia się nad resztą – są to najsławniejsze i najdroższe pierścionki zaręczynowe wszech czasów, a historie miłości i romansów, które za nimi stoją, sprawiają, że są tym bardziej interesujące. 

1. Jacqueline Kennedy Onassis

W 1953 roku, ówczesny kongresmen John F. Kennedy oświadczył się Jacqueline Bouvier za pomocą wyjątkowego, przepięknego pierścionka marki Van Cleef & Arpels. Pierścionek był ozdobiony z 2,88-karatowym diamentem i 2,84-karatowym szmaragdem z diamentowymi akcentami otaczającymi obydwa kamienie.

Po tragicznej śmierci swojego pierwszego męża, w październiku 1968 roku Jackie poślubiła greckiego dziedzica żeglugi, Arystotelesa Onassisa Arystoteles ofiarował wybrance pierścień z kolekcji Harry’ego Winstona, oprawiony w zapierający dech w piersiach 40,42 karatowy diament, który był jednym z osiemnastu pochodzących z 601-karatowego diamentu, który został odkryty w Lesotho w Afryce w 1961 roku.

Po śmierci Jackie, pierścionek sprzedano na aukcji za 2,59 miliona dolarów.

2. Elizabeth Taylor

Taylor i Richard Burton rozpoczęli swój trwający dziesiątki lat romans w 1962 roku. Burton obdarowywał Taylor niesamowitą biżuterią podczas ich związku, w tym podarował jej pierścionek z diamentem Krupp, który później został nazwany imieniem Elizabeth. Burton zakupił ten 33-karatowy diamentowy pierścień dla Taylor w 1968 roku. Choć nie był to technicznie pierścionek zaręczynowy, Taylor nosiła go prawie codziennie, a w grudniu 2011 roku został sprzedany na aukcji Christie’s za 8,8 miliona dolarów.

W 1957 roku Taylor poślubiła swojego trzeciego męża, producenta filmowego Mike’a Todda. Todd oświadczył się ogromnym 29,4-karatowym szmaragdowym pierścionkiem z diamentem – kamieniem tak dużym, że Taylor nazwała go swoim „lodowiskiem. Został on sprzedany na aukcji w 2011 roku za 3,7 miliona dolarów.

3. Jennifer Lopez

Alex Rodriguez zaproponował małżeństwo swojej wybrance, ofiarowując jej masywny, diamentowy pierścionek zaręczynowy z szlifem szmaragdowym w marcu 2019 roku. Oszałamiający kamień szacowany jest na 10 do 15 karatów wielkości. Eksperci jubilerscy szacują również, że całkowita cena pierścionka wynosi od 1 do 5 milionów dolarów.

4. Grace Kelly

Książę Monako Rainier III oświadczył się Kelly przepięknym 10,47-karatowym diamentem o szlifie szmaragdowym marki Cartier. Pierścionek został wykonany z platyny i zawierał jeszcze dwa mniejsze diamenty, osadzone po bokach prawie 11-karatowego. Para pobrała się w bajkowym ślubie w 1956 roku, a wartość pierścionka szacuje się na 4,06 miliona dolarów.

5. Kim Kardashian

Kiedy raper Kanye West oświadczył się Kim Kardashian w 2013 roku, wybrał pierścionek z 15-karatowym diamentem o szlifie poduszkowym, wolnym od zanieczyszczeń i należącym do najczystszych chemicznie kamieni szlachetnych. Osadzony jest na cienkiej, eleganckiej opasce, pokrytej mniejszymi, błyszczącymi diamentami. Szacuje się, że pierścionek kosztował Kanye Westa aż 8 milionów dolarów.

6. Beyoncé

Jay-Z kiedy oświadczył się olśniewającym, 18-karatowym diamentowym pierścionkiem o szmaragdowym szlifie w 2007 roku. Kosztował ponad 5 milionów dolarów i jest teraz podobno wyceniany na około 6,04 milionów dolarów. Co ciekawe, Beyoncé i Jay-Z nie zdecydowali się na kupno obrączek ślubnych. Zamiast tego, gwiazdorska para zdecydowała się na pasujące do siebie tatuaże z napisem „IV” na palcach serdecznych. Ich ślub odbył się 4 kwietnia 2008 roku, a oboje urodzili się czwartego dnia miesiąca, w którym przyszli na świat.

7. Mariah Carey

W 2016 roku gwiazda muzyki pop otrzymała pierścień o rekordowej wartości 10 milionów dolarów od ówczesnego chłopaka Jamesa Packera, australijskiego miliardera, inwestora i biznesmena. Słynny pierścionek ma 35-karatowy, szmaragdowo szlifowany diament na platynowym pasku, z dwoma eleganckimi, stożkowymi diamentami po bokach.

Biżuteria na zamówienie

Wszystkie powyższe pierścionki są bez wątpienia dziełami sztuki jubilerskiej. Jeśli jednak zastanowić się, co tak naprawdę symbolizuje pierścionek zaręczynowy, okazuje się, że to nie wielkość ani okazałość biżuterii liczą się najbardziej. 

Najlepszy pierścionek to taki, który odzwierciedla własną, odrębną osobowość, który przemawia bezpośrednio do duszy – ten, o którym się marzy.  

Internetowe sklepy jubilerskie, jak ceniony wśród klientów 79diamenty, specjalizują się w tworzeniu zaręczynowej biżuterii handmade, oferując złote pierścionki na zamówienie dla każdego poczucia stylu, projektując ten jedyny i wyjątkowy, który skradnie serce ukochanej osoby.

Dodaj komentarz