Moda

Naszyjniki z perłami, które pasują do wyjściowych i codziennych stylizacji

Nie ma sezonu, w którym producenci biżuterii nie przygotowaliby dla kobiet kolekcji naszyjników z perłami. Perły zazwyczaj łączone były wyłącznie z eleganckimi stylizacjami. Obecnie możemy znaleźć naszyjniki z perłami także w casualowym wydaniu. Jak wybrać idealny naszyjnik z perlami dla siebie i na prezent?

Naszyjniki z perłami – wyjątkowa biżuteria dla kobiet w każdym wieku

Stylowe naszyjniki z perłami zaliczane są do dodatków uniwersalnych i ponadczasowych. Wyglądają one dobrze na kobiecie w każdym wieku. Mogą je nosić zarówno nastolatki, jak i ich babcie. Klasyczne kolie pereł łączone są głównie z eleganckimi stylizacjami. Zakładamy je kiedy zależy nam na tym, żeby wyglądać bardziej kobieco.

Bogaty wybór naszyjników z perłami

Kobieta zainteresowana zakupem naszyjnika z perłami znajdzie szeroki wybór biżuterii. Obok klasycznych kolii pereł, może wybrać perłowe naszyjniki z dodatkowymi ozdobami w postaci kulek lub serduszek ze stali szlachetnej, kamieni naturalnych. Modne są także naszyjniki perłowe z medalionami, monetami antycznymi, półksiężycami czy literkami.

W przypadku, gdy klasyczna kolia pereł wydaje się nam zbyt elegancka i obawiamy się, że nie będziemy w stanie połączyć jej z naszymi casualowymi stylizacjami, możemy zdecydować się na naszyjnik, w którym perły stanowią tylko jeden z elementów. Dobrym przykładem będą tu naszyjniki z łańcucha wykonanego ze stali szlachetnej z jedną dużą perłą o nieregularnym kształcie. Inną możliwością jest zakup naszyjnika z łańcucha, z czterema perłami i medalionem z okiem.

Jak wybrać odpowiedni naszyjnik z perłami?

Efektowny naszyjnik z perłami to biżuteria, którą w swojej kolekcji powinna posiadać każda kobieta. Już samo założenie pereł sprawia, że kreacja, którą mamy na sobie wydaje się bardziej elegancka. Pamiętajmy, żeby nie kupować naszyjnika z perłami tylko dlatego, że podoba się nam jak wygląda na zdjęciu. Przed podjęciem decyzji zadajmy sobie pytanie czy będzie on pasował do naszych stylizacji. Jeżeli odpowiedź jest przecząca, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że będziemy podziwiać nasz naszyjnik tylko w szkatułce na biżuterię, ponieważ nie będziemy go nosić.

Kobiety, które preferują casualowe stylizacje powinny rozważyć zakup naszyjników z perłami, ale tych, w których perły są jedynie dodatkiem. 

Naszyjnik z perłami – czy biżuteria tego typu może sprawdzić się jako prezent?

Sprzedawcy biżuterii są często pytani o to czy naszyjnik z perłami będzie odpowiednim prezentem. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Prawda jest taka, że to zależy od tego komu chcemy go podarować. Jeśli kobieta, którą zamierzamy obdarować jest bardzo przesądna i wierzy, że otrzymanie pereł w prezencie przynosi pecha, podarowanie jej pereł może zostać odebrane jako złośliwość. Wszystkie pozostałe kobiety z pewnością ucieszą się z tak wyjątkowego upominku. Koniecznie sprawdź choker naszyjnik z zapięciem toggle

Perłowe naszyjniki z elementami ze stali szlachetnej

Perłowe naszyjniki posiadają zazwyczaj metalowe elementy. Może być to łańcuszek służący do przedłużania długości lub ozdoby. Warto zdawać sobie sprawę, że współcześnie duża ilość osób jest uczulona na metal. Jeżeli mamy alergię na metal lub nie wiemy czy kobieta, której zamierzamy podarować naszyjnik nie jest uczulona, najbezpieczniej jest wybrać model wykonany ze stali szlachetnej. Stal szlachetna jest materiałem hipoalergicznym, bardzo efektownym (prezentuje się tak samo dobrze jak złoto i srebro), a równocześnie odpornym na uszkodzenia mechaniczne i niszczące działanie wilgoci.

Dodaj komentarz