Dom

Nowoczesne wanny do Twojej łazienki

Prysznic wydaje się wygodnym rozwiązaniem, ale nie oszukujmy się – każdy z nas marzy o wannie. Nic nie zastąpi bowiem długiej relaksującej kąpieli. Dostępne dziś na rynku wanny pozwalają stworzyć różne aranżacje: od klasycznych, przez takie w stylu glamour czy retro, aż po modernistyczne. Bez wątpienia najważniejszym elementem wyposażenia są nowoczesne wanny, o których opowiemy w naszym artykule.

Nowoczesne wanny wolnostojące

Dostępne w https://www.salonyhoff.pl/wanny/ stylowe wanny wolnostojące to podstawowy element aranżacji. Jak wiadomo – wanna pełni funkcje praktyczne, ponieważ umożliwia relaksujące kąpieli. Od zawsze wanna łazienkowa stanowiła jednak również element dekoracyjny i podkreślała panujący w pomieszczeniu styl. To dlatego na rynku dostępne są zarówno minimalistyczne modele, asymetryczne wanny, jak i wanny retro.

Nowoczesne wanny produkowane są w różnych kształtach, a klient ma możliwość wyboru wymarzonego koloru wanny. Taka wanna może zatem stać się mocnym punktem aranżacji i nadawać ton całemu wystrojowi. Dla przykładu: czarna wanna będzie stylowym akcentem w minimalistycznej białej łazience. Ogólnie rzecz biorąc, wanny wolnostojące ze względu na swój charakter (nie są zabudowane) stanowią istotny element wyposażenia, który na pewno rzuca się w oczy. Taka wanna nadaje łazience niepowtarzalnego charakteru.

Nowoczesne wanny łazienkowe to również funkcjonalne sprzęty. Zamiast zastanawiać się nad wyborem: prysznic czy wanna, zdecyduj się na wannę dopełnioną parawanem nawannowym. Takie rozwiązanie umożliwia branie prysznica, a kiedy masz więcej czasu i chęci – napełniasz wannę ciepłą wodą i oddajesz się relaksowi.

Jaką wannę wybrać?

Wanna powinna być również łatwa w utrzymaniu czystości. Używane do produkcji materiały (najpopularniejszym jest z pewnością akryl sanitarny) sprawiają, że wystarczy przetrzeć wannę ściereczką z delikatnym środkiem czyszczącym. Jeśli już mowa o akrylu, to warto nadmienić, iż jest to materiał lekki, łatwo poddający się obróbce (stąd też wanny o różnych kształtach i wymiarach), a także dźwiękochłonny i antybakteryjny.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wybrać na przykład wanny stalowe. Są one cięższe od akrylowych wanien, a także zimniejsze. Wanna z akrylu potrafi długo utrzymać temperaturę wody, a ponadto jest przyjemna w dotyku. Wystrój łazienki to zawsze indywidualna sprawa i każdemu pasują inne cechy wanien. Warto przeanalizować je przed podjęciem decyzji.

Wanna wolnostojąca do nowoczesnej łazienki – jaki kształt wybrać?

Najpopularniejsze są z pewnością: wanny prostokątne, wanny narożne, wanny wolnostojące owalne. Wybór jest zwykle podyktowany metrażem pomieszczenia, a przede wszystkim ilością miejsca przeznaczonego na wannę.

Wanna prostokątna sprawdzi się w niewielkich łazienkach, ponieważ występuje w różnych rozmiarach i łatwo wkomponować się w aranżację – może na przykład zająć jedną ścianę.

Wybór wanny wolnostojącej w owalnym kształcie będzie lepszym rozwiązaniem do przestronnych łazienek, gdzie można tę wannę w odpowiedni sposób wyeksponować. Taką elegancką i stylową wannę wolnostojącą należy uznać za nietuzinkowy element wystroju. Ponadto takie wanny są zwykle bardziej komfortowe, ponieważ ich kształt tworzy wygodne, wysokie oparcie.

Do wyboru jest również głęboka wanna trójkątna, która może być wzbogacona o system hydromasażu. Planując montaż wanny, nie można zapomnieć o dobranych do niej akcesoriach. Osprzęt i bateria również dostępne są w różnych kolorach i stylach. Przydatny może się także okazać wspomniany wcześniej parawan nawannowy.

Dodaj komentarz