Dom

Odkurzacz do basenu

Bez regularnego czyszczenia powierzchnie basenu szybko pokryją się nieestetyczną powłoką organicznych i nieorganicznych zanieczyszczeń, które nie mogą być oczyszczone przez system filtracji. Jeśli takie zanieczyszczenia nie zostaną usunięte na czas, na ściankach i dnie osadzą się grzyby, niebezpieczne bakterie, co spowoduje zmętnienie wody. Małe niecki basenowe można oczyścić z zabrudzeń, myjąc gąbką lub szczotką, jednak duże baseny są problematyczne w czyszczeniu ręcznym. Do szybkiego i skutecznego czyszczenia zalecamy użycie odkurzacza do basenu, który będzie najlepszym rozwiązaniem.

Jak wybrać odpowiedni odkurzacz do basenu?

Przede wszystkim urządzenia różnią się sposobem użytkowania:

  • ręczne
  • półautomatyczne
  • automatyczne

Modele ręczne są najlepszą opcją dla średniej wielkości basenu stelażowego lub rozporowego. Urządzenie można użytkować natychmiast po podłączeniu do węża ogrodowego w celu zaopatrzenia w wodę. Pod ciśnieniem zanieczyszczenia zaczną podnosić się z dna i trafiać do worka na śmieci. Dzięki drążkowi teleskopowemu szybko wyczyścisz wszystkie powierzchnie niecki, w tym stopnie. Głównymi zaletami odkurzaczy typu ręcznego są łatwość obsługi oraz przystępna cena.

Urządzenia półautomatyczne charakteryzują się wyższą wydajnością, a złożona konstrukcja szczotki ułatwia pracę z wszelkimi zabrudzeniami. Ponadto użytkownik może samodzielnie regulować intensywność strumienia wody. W celu działania produkt podłączany jest do systemu filtracyjnego lub skimmera, po czym specjalna membrana przyczepia się do zanieczyszczonej powierzchni. Poruszając się losowo z jednego obszaru do drugiego, odkurzacz do basenu zbiera wszystkie cząstki zanieczyszczeń i osady.

Do zalet urządzeń półautomatycznych należy uniwersalność: są one równie skuteczne w czyszczeniu basenów dowolnego typu. Ze względu na różnorodność modeli, które różnią się liczbą funkcji, możesz wybrać opcję dla siebie, biorąc pod uwagę cenę urządzenia i swoje potrzeby.

Urządzenia automatyczne nazywane są również robotami odkurzającymi. Czyszczą basen bez ingerencji człowieka, dlatego są doskonałym wyborem do dużych niecek stacjonarnych. Urządzenie jest całkowicie zanurzane w wodzie i porusza się swobodnie po ściankach i dnie, eliminując osad i zasysając brud. Wewnątrz konstrukcji znajduje się filtr, w którym gromadzą się zanieczyszczenia. Robot do czyszczenia basenów nie powinien być podłączany do skimmera ani filtra, a do zasilania wykorzystuje sieć elektryczną. Istnieją modele z możliwością programowania przez Wi-Fi: użytkownik ustala harmonogram czyszczenia, a także może zdalnie sterować pracą urządzenia.

Parametry, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze dowolnego odkurzacza do basenu, są następujące:

  • Zgodność mocy odkurzacza z pojemnością basenu.
  • Możliwość pracy z basenami o złożonej konfiguracji.
  • W przypadku odkurzaczy automatycznych – wystarczająca długość przewodu zasilającego.
  • Rodzaj filtra i częstotliwość jego wymiany.

Kompleksowe zastosowanie specjalistycznej chemii oraz odkurzacza do basenu pozwala skutecznie utrzymać czystość wody i cieszyć się kąpielą w bezpiecznych warunkach.

Dodaj komentarz