Lifestyle

Organizacja ślubu z weselem – spore wyzwanie

Zorganizowanie ślubu z weselem to nie lada wyzwanie logistyczne. Od momentu oświadczyn do zrealizowania całego przedsięwzięcia minie zapewne sporo czasu, który naznaczony będzie sporą liczbą rzeczy do zorganizowania i dogrania. Wszak chcemy, by w ten dzień wszystko było idealne.

Organizacja wesela samodzielnie przez parę młodą

Zorganizowanie ślubu jest sporym wyzwaniem. A co dopiero ślubu z weselem! Zwykle młoda para ma w sobie na starcie bardzo wiele entuzjazmu do tego i chętnie podejmuje się samodzielnie wszystkiego, ale z czasem może zostać to stłumione poprzez nawarstwiające się problemy. Bywa, że nie pomagają listy zadań, terminów i rzeczy do zrobienia. Zawsze i tak finalnie coś się nie udaje, a to z kolei generuje dość spory stres. Wielu młodym parom ochoczo w takich przygotowaniach pomaga oczywiście rodzina, która dba o to, by ślub i wesele miały odpowiednią oprawę i by maksymalnie jak tylko się da odciążyć z tego problemu parę młodą.

Sala weselna – pamiętaj o wcześniejszej rezerwacji

Sporym wyzwaniem jest przede wszystkim zarezerwowanie sobie odpowiedniej sali weselnej. To trudne zadanie, bowiem w wielu miejscach w Polsce są to miejsca zajęte przez kolejnych kilkanaście miesięcy lub nawet kilka lat. Jeżeli decydujemy się na nieco bardziej spontaniczny ślub z weselem, zorganizowanie odpowiedniej sali będzie niesłychanie trudne i będziemy musieli w takiej sytuacji godzić się na pewne ustępstwa. Dobra sala weselna w mazowieckim to często długie oczekiwanie, ale zdecydowanie warto zaplanować nasze zaślubiny z takim wyprzedzeniem, by móc cieszyć się niepowtarzalnym klimatem w miejscu, na które się sami zdecydowaliśmy, a nie wybranym z przypadku i konieczności.

Inne ślubne wyzwania – ozdoby, logistyka i posiłki

Przyozdobienie salki weselnej to jedno z ważniejszych zadań, przed którymi stajemy. Dekoracje muszą być stonowane i pasować doskonale do tego wydarzenia, by nadać wydarzeniu jeszcze lepszy klimat. Dużym wyzwaniem pozostaje również logistyka. Jeżeli zapraszamy gości z drugiej strony kraju, dobrze będzie zagwarantować im wygodny nocleg. Kwestia posiłków również bywa problematyczna, ale tu z pomocą wychodzą nam osoby zarządzające salami weselnymi. Zwykle jest możliwy catering na miejscu, dzięki czemu zaplanowanie dań i sposobu ich podawania nie będzie trudne. Możemy również wynająć własną firmę cateringową. Dom weselny Astoria posiada możliwość zapewnienia w pakiecie wszystkich twoim gościom zróżnicowanego i dobranego pod nich cateringu w oparciu o Twoje zalecenia.

Dodaj komentarz