Dom

Oryginalne meble na taras i do ogrodu. Zaaranżuj tę przestrzeń po swojemu!

Wybierając meble na taras czy ogród zwykle skupiamy się na kanapie ze stolikiem kawowym albo stole z krzesłami, tymczasem wielu producentów oferuje również inne, mniej standardowe rozwiązania. Jeśli zastanawiasz się nad aranżacją tarasu lub zakupem mebli ogrodowych, sprawdź, jak szeroki wybór zapewnia ci dziś rynek!

Tradycyjnie, ale nieco inaczej

Klasyczne, wypoczynkowe komplety na taras to zwykle zestawy składające się z kanapy, kawowego stolika i ewentualnie foteli. Oczywiście takie rozwiązania wymagają dość dużej powierzchni do zagospodarowania. Co zrobić, jeśli nasz taras jest mały, albo dysponujemy wyłącznie balkonem? Jeśli jesteśmy posiadaczami przydomowego ogrodu, możemy ustawić duży zestaw poza tarasem czy balkonem, bezpośrednio w ogrodzie. Zadbajmy wówczas o dodatkowy schowek, w którym przechowamy poduszki, pledy czy koce. W tej roli świetnie sprawdzają się pojemne skrzynie tarasowe. Koniecznie wybierzmy jednak wówczas model wodoodporny.

Jeżeli do dyspozycji mamy wyłącznie balkon, musimy zmieścić się z meblami na jego powierzchni. Klasyczne kanapy mogą zastąpić wtedy np. ławki ogrodowe, które są znacznie mniejsze, a przy tym zapewniają miejsce dwóm, a nawet trzem osobom każda.

Meble bistro nie tylko do restauracji

Duży stół tarasowy wymaga sporo miejsca. Jeśli nam go brakuje, przyjrzyjmy się tzw. meblom bistro. Urządzając restauracyjny ogródek, każdy właściciel chce zmieścić na przestrzeni, którą dysponuje maksymalną liczbę miejsc dla klientów. Dlatego często rezygnuje z kwadratowych czy prostokątnych stolików, na rzecz okrągłych, które zwykle pozwalają na bardziej ekonomiczne zagospodarowanie przestrzeni. Dlaczego więc nie przyjąć tej strategii w prywatnej przestrzeni, na małym tarasie czy balkonie? Warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem, tym bardziej, że w sprzedaży są meble, które dopasujesz do każdego stylu – zarówno bardzo proste, nowoczesne, jak i bardzo ozdobne, w klimacie vintage.

Meble barowe na taras, balkon i ogród

Ostatnim trendem w meblarstwie ogrodowym są meble barowe. Zamiast tradycyjnych stolików z krzesłami, można kupić dostosowane do warunków zewnętrznych wysokie hokery ogrodowe wraz z idealnie dobranymi do nich pod względem wysokości stołami.

Krzesła barowe mogą być bardzo proste i przyjąć formę siedziska na stelażu, albo też komfortowe, z pełnymi oparciami i podłokietnikami, wykładane wygodnymi poduszkami. Bardzo wdzięcznym materiałem, często stosowanym w przypadku barowych mebli ogrodowych jest technorattan – efektowny, a jednocześnie łatwy w utrzymaniu w czystości i porządku.

Dodaj komentarz