Zdrowie

Ostropest plamisty mielony, jak stosować?

Na polskich łąkach rośnie wiele niepozornych roślin, a jedną z nich na pewno jest ostropest plamisty, którego cenne właściwości wykorzystywane są jako środek hepatoprotekcyjny, ale i nie tylko. O dobroczynnym działaniu ostropestu można poczytać sporo, a jak i kiedy stosować go w wersji mielonej?

Ostropest plamisty – co to za roślina?

Ostropest plamisty to nic innego, jak dziko rosnąca roślina, która posiada fioletowe kwiaty i dość kłujące liście. W medycynie wykorzystuje się owoce tej rośliny, ponieważ ich bogactwo w sylimarynę zapewnia silne działanie antyoksydacyjne. 

Sylimaryna ma korzystne działanie na wątrobę, układ trawienny, a wykazuje działanie przeciwzapalne, regeneracyjne, odtruwające.

W samym ostropeście znajdziemy także olej bogaty w kwas linowy, czy oleinowy, a także palmitynowy. Oprócz tego posiada sterole roślinne ułatwiające utrzymanie właściwego poziomu cholesterolu we krwi.

Jak stosować mielony ostropest plamisty?

Ostropest można stosować w trakcie posiłku lub bezpośrednio po nim. Zmieloną postać rośliny należy popić dużą ilością wody. Zwykle rekomenduje się, by kurację ostropestem stosować od 1-6 miesięcy, systematycznie w dawce 2 – 3 łyżeczki dziennie bezpośrednio lub jako dodatek do posiłków.

Oprócz dobroczynnego działanie na naszą wątrobę ostropest można także w mielonej postaci stosować jako maseczki na twarz. Zmielone nasiona wystarczy połączyć z olejkiem migdałowym bądź oliwą z oliwek, by tak przygotowaną i gotową papkę nałożyć na twarz. Maseczkę utrzymujemy do nawet 30 minut, a następnie zmywamy obficie wodą. Maseczka wykonana z ostropestu mielonego zadziała bardzo regeneracyjnie szczególnie po intensywnym opalaniu skóry twarzy, nawilży ją, odżywi oraz załagodzi wszelkie podrażnienia.

Pamiętajmy, że ostropest wpłynie korzystnie na naszą wątrobę, wygląd skóry, ale także na działanie układu odpornościowego. Ta wyjątkowa roślina, szczególnie w mielonej postaci to panaceum na wiele dolegliwości!

Jeśli chcesz spróbować, jak ostropest zadziała w Twoim przypadku, to sięgnij po: https://gomigo.pl/pl/products/ostropest-plamisty-mielony-500g-migogroup-41.html?query_id=1

Dodaj komentarz