Uncategorized

Paczka bez plastiku – bycie eko ma znaczenie

Dbanie o środowisko ma znaczenie na każdym kroku. Podpowiadamy, w jaki sposób pakować przesyłki, by nie szkodzić naszej planecie.

Segregowanie śmieci, recykling i ekologiczne podejście do codzienności od lat stają się dla nas coraz bardziej powszechne, wręcz modne. Wybuch pandemii nieco zaburzył ten postęp. Foliowe torebki i rękawiczki zalały sklepy samoobsługowe. Niestety liczba zużywanego plastiku wzrosła także w branży e-commerce. Społeczeństwo znacząco zwiększyło liczbę nabywanych przez Internet produktów, a niektórzy sprzedawcy kupują więcej folii bąbelkowej oraz stretchu. W jaki sposób pakować paczki, by ich zawartość mogła podróżować bezpiecznie, a przy tym ekologicznie?

Jak przygotować paczkę do wysyłki?

Podstawą myśli ekologicznej jest recykling. Do zapakowania przesyłki warto więc wykorzystać to, co jest w domu. Zwykle zasada ta sprawdza się w przypadku jednostek prywatnych. Jeśli jednak jest to element Twojej pracy, powinieneś zaopatrzyć się w artykuły przyjazne środowisku, które są w pełni biodegradowalne.

Najwygodniejszym i najbardziej ekologicznym rozwiązaniem jest pudełko tekturowe. Dobrze jest wyrobić sobie zwyczaj pozostawiania pudełek oraz innych artykułów użytych do spakowania otrzymywanych paczek. Doskonałym pomysłem jest także udanie się do pobliskiego dyskontu, sklepu ze sprzętem RTV/AGD. Sprzedawcy bez problemu wydają za darmo kartony, które i tak by wyrzucili.

Pamiętaj, by do spakowania paczki wybierać pudło, które będzie odrobinę większe od towaru. Umożliwi to ewentualne wypełnienie przestrzeni wokół niego i zabezpieczenie tym samym przed wstrząsami oraz uszkodzeniem. Zrezygnuj z folii bąbelkowej na rzecz gazet, kawałków pociętej tektury, a nawet skrawków materiału. Na rynku dostępne są wypełniacze papierowe lub z wełny drzewnej. Zamiast klasycznej taśmy klejącej, użyj jej wersji papierowej, bądź sznurka z naturalnych włókien np. konopnych lub jutowych.

Ekologiczna przesyłka

Skoro dbasz o środowisko, a Twoja paczka przygotowana jest z materiałów poddawanych recyklingowi, dobrze byłoby zapewnić jej ekologiczną podróż. Skorzystaj więc z oferty marki InPost, której flota rośnie w elektryczne samochody. Zamów kuriera lub nadaj paczkę w Paczkomacie, a potem śledź jej losy aż do punktu docelowego.

Dodaj komentarz