Lifestyle

Paulina Biernat [wiek, wzrost, instagram]

Paulina Biernat to polska tancerka znana głównie z programu „Taniec z gwiazdami”, w którym tańczyła m.in. z Michałem Szpakiem, Arturem Barcisiem i Jackiem Lenartowiczem. Jest finalistką najbardziej prestiżowych turniejów tańca w Polsce i za granicą. W 2011 została Mistrzynią Europy w Latin American Showdance. W tańcu osiągnęła wszystko to, co było możliwe. Co jeszcze wiemy o utalentowanej tancerce?

Paulina Biernat — utalentowana tancerka

Paulina Biernat urodziła się 9 czerwca 1986 roku w Kielcach. Z zawodu jest tancerką. Treningi tańca towarzyskiego rozpoczęła w wieku 9 lat w kieleckim klubie „Jump”. W parze z Jakubem Żeglenem osiągnęła najwyższą, międzynarodową klasę taneczną „S”. Od 2009 do końca 2011 tańczyła w parze ze Stefano Terrazzino. To właśnie z nim odnosiła największe sukcesy taneczne w światowych konkursach tańca. Razem z Sycylijczykiem wystąpiła również w filmie tanecznym w reżyserii Adriana Kilara.

Stefano Terrazzino i Paulina Biernat | Zapowiedź wywiadu dla programu  "Inspired by..."

W latach 2010–2011 występowała w charakterze trenerki tańca w programie Taniec z gwiazdami. Wystąpiła w dwóch edycjach, w których partnerowała Arturowi Barcisiowi (2010) i Michałowi Szpakowi (2011). Od 2014 z przerwami występuje jako trenerka tańca w programie Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. Jej partnerami tanecznymi byli: Jacek Lenartowicz, Tomasz Zimoch i Daniel Kuczaj. Dodatkowo tancerka gościnnie występuje w Teatrze Studio Buffo.

10 marca 2012 w parze z modelem Pawłem Stalińskim zajęła drugie miejsce w Tanecznym Turnieju Gwiazd „Elixa 2012”.

Paulina Biernat — wykształcony psycholog

Paulina Biernat zawodu jest psychologiem i dyplomowanym coachem. W związku ze swoim wykształceniem prowadziła cykl zatytułowany „Para do poprawy” realizowany w ramach programu „Dzień dobry TVN” (2015), a także autorski program Inspired.by realizowany dla Business & Prestige (2016–2017) i talk-show Taniec życia dla Onet.pl. Aktualnie prowadzi swój kanał na YouTube. Do swojego programu zaprasza znane osoby ze świata sportu i show-biznesu i przeprowadza z nimi wywiady.

Paulina Biernat – życie prywatne

Szpak i Biernat zostaną rodziną! Tancerka zdradziła obietnicę, którą  zawarli! - Obcas.pl

W trzynastej edycji programu „Taniec z gwiazdami” partnerem tancerki został Michał Szpak. Od tamtego czasu łączy ich przyjaźń, a w mediach pojawiły się nawet doniesienia o ich rzekomym romansie. Jednak zarówno Michał, jak i Paulina wielokrotnie zaprzeczali tym plotkom, przyznając, że przyjaźnią się. W lutym 2016 roku Paulina Biernat zaręczyła się ze swoim wieloletnim partnerem Kubą Miatkowskim. W kwietniu 2018 potwierdziła rozstanie z partnerem, do którego doszło latem 2017.

Dodaj komentarz