Uroda

Pędzle do makijażu – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z makijażem zarówno do użytku osobistego jak i profesjonalnego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę i co naprawdę ma znaczenie przy wyborze pędzli do makijażu. Dobrej jakości narzędzia są gwarancją perfekcyjnego efektu i ułatwiają aplikację kosmetyków. W tym artykule dowiesz się o najważniejszych aspektach, którymi powinnaś kierować się w trakcie zakupów.

Rodzaj pędzli do makijażu

Najbardziej widoczną różnicą przy porównywaniu pędzli do makijażu jest to, że istnieje wiele rodzajów pędzli przeznaczonych do określonych funkcji, a także sklasyfikowanych według rodzaju, długości i kształtu włosów. W zależności od ułożenia włosia pędzle mogą być płaskie, okrągłe, skośne lub spiczaste.

Ze względu na długość włosia spotkamy się z pędzlami z włosiem krótkim i gęstym lub długim, natomiast ze względu na wielkość można je rozróżnić, biorąc pod uwagę obszar, do jakiego są przeznaczone. Duże pędzle służą do aplikacji podkładu i pudru, średnie do różu, konturowania i korektora. Małe pędzle do makijażu służą do cieni do powiek, konturowania ust i nosa.

Jeżeli wciąż gubisz się w modelach i rodzajach pędzli możesz skorzystać z tutoriali dostępnych w internecie, bądź poprosić o poradę ekspedientkę, której wiedza z pewnością pozwoli wybrać najlepszy pędzel.

Zakup pojedynczych pędzli czy zestawu

W zależności od budżetu i potrzeb w zakresie makijażu możesz kupić pędzle w zestawie lub wybrać pojedyncze modele. Jeżeli nie masz doświadczenia najlepiej wybrać zestaw podstawowych pędzli dla początkujących, który jest wystarczający do codziennego make-upu. Jeżeli pojawi się potrzeba uzupełnienia zestawu, zawsze można dokupić konkretny pędzel, który potrzebujemy. Coraz nowsze techniki makijażu i pojawiające się na rynku kosmetyki i tak wymagają coraz nowszych narzędzi, aby wygodnie i poprawnie aplikować produkt.

Ergonomia i jakość

Kształt rączki decyduje o ergonomii pędzli do makijażu oraz o wygodzie użytkowania, dlatego warto zwrócić uwagę na ten aspekt. Występują rączki o różnych grubościach i długościach, a także kształtach, co pozwala na dobry chwyt, wykonywanie naturalnych ruchów dłoni i prawidłowe nakładanie produktu. Rączka może być wykonana z tworzywa sztucznego lub drewna, które jest obecnie najbardziej popularne.

Na trwałość pędzli do makijażu wpływa najbardziej element łączący włosie z rączką i sposób łączenia. Do połączenia rączki i włosia stosuje się metalowego elementu, wykonanego najczęściej z aluminium lub miedzi. Warto sprawdzić, czy ten element pędzla wygląda solidnie i trwale.

Cena

Istnieje szeroka gama futerałów i zestawów z pędzlami do makijażu, które są dostępne w różnych cenach w zależności od materiałów, marki i liczby pędzli w zestawie. Postaw na zestaw, który realnie będzie przydatny do makijażu, który wykonujesz najczęściej. Jeżeli nie zajmujesz się makijażem profesjonalnym, do codziennego użytku wystarczy podstawowy zestaw. Lepiej postawić na mniej pędzli lepszej jakości niż więcej w tej samej cenie, które nie posłużą nam na długo.

Dodaj komentarz