Lifestyle

Planer datowany czy niedatowany – który okaże się dla Ciebie praktyczniejszy?

Masz napięty harmonogram dnia? Obowiązki zaczynają się odkładać na stos, a umówione spotkania pokrywać w czasie? Czas zacząć zapisywać swój plan dnia w planerze i uporządkowywać wszystkie jego punkty pod względem priorytetowości i ważności. Do wyboru masz planery datowane i bez datowanych stron. Przekonaj się, który z nich lepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.

Planer datowany i niedatowany – czym się różnią?

Choć różnica pomiędzy datowanymi i niedatowanymi planerami wydaje się być niewielka, to jednak w istotnym stopniu zmienia to, w jaki sposób będziesz korzystać ze swojego organizera. Planer datowany zawiera strony podpisane datami, które mogą obejmować każdy dzień z osobna lub – w przypadku planerów tygodniowych – rozpisane najczęściej na dwóch sąsiadujących stronach całe tygodnie w ich datowych ramach.

Natomiast planer niedatowany w miejscach, gdzie w ich datowanych odpowiednikach znajdują się daty konkretnych dni lub zakres tygodni, posiadają wolne miejsca, które możesz uzupełniać datami.

Kiedy przyda Ci się planer datowany?

Planery datowane najczęściej mają zakres pełnego roku kalendarzowego i zawierają każdy dzień od 1 stycznia do 31 grudnia rozpisany na osobnej stronie lub każdy tydzień roku rozpisany na dwóch sąsiadujących stronach. Oznacza to tyle, że po rozpoczęciu nowego roku organizer nie będzie już aktualny. W związku z tym powinny sięgać po niego osoby, które przez większość dni w roku muszą radzić sobie z napiętym harmonogramem dnia.

Kiedy lepszą opcją jest planer datowany?

Jednak nie każdy jest codziennie zabiegany i bez skrupulatnie rozpisanego planu dnia nie jest w stanie zrealizować wszystkich swoich obowiązków i zadań. Wiele osób cieszy się powtarzalnym harmonogramem i tylko od czasu do czasu zdarza mu się zwariowany dzień, podczas którego trudno wszystkiego dopilnować. W takich sytuacjach szkoda marnować datowany planer, który z pewnością pozostałby w dużej części niezapisany. Znacznie lepszym rozwiązaniem dla takich osób jest zatem planer niedatowany, który może posłużyć do momentu, aż zabraknie w nim czystych stron.

Co powinno znaleźć się w Twoim planerze?

Zarówno datowane, jak i niedatowane planery zawierają wiele praktycznych kart i rubryk, które pozwalają Ci rozpisywać w nich swoje plany dotyczące różnych aktywności, np. uprawiania sportu, przygotowywania zdrowych posiłków, pilnowania dobrych nawyków, kontrolowania finansów itp. Datowane i niedatowane planery z takimi funkcjonalnymi kartami znajdziesz w sklepie Make It Easy.

Oprócz funkcjonalnych kart warto postawić także na planery, które będą wykonane solidnie i oprawione będą w wytrzymałe oprawy lub jako sprawdzające się przy intensywnej eksploatacji kołonotatniki. Pamiętaj, że muszą posłużyć Ci przynajmniej przez rok, a egzemplarze bez datowanych stron nawet dłużej, a ciągłe noszenie ich w torbie lub plecaku na pewno będzie wymagało, aby były dobrej jakości.

Dodaj komentarz