Uroda

Plastyka powiek – sprawdzony sposób na opadające powieki

Opadająca powieka to problem estetyczno-zdrowotny. Nie tylko wpływa niekorzystnie na wygląd, lecz także może powodować dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu – ograniczając pole widzenia. Wiele kobiet zastanawia się, jak zniwelować ten defekt często związany z nieuchronnym procesem starzenia i wiotczeniem skóry.

Zdaniem ekspertów z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy, plastyka powiek górnych to najlepsze rozwiązanie tego problemu.

Spis treści:

Najczęstsze przyczyny opadającej powieki

Blefaroplastyka – skuteczny zabieg korygujący opadającą powiekę 

Jak przeciwdziałać opadającej powiece? Profilaktyka to podstawa

Najczęstsze przyczyny opadającej powieki

Skóra powiek jest niezwykle cienka i w związku z tym szczególnie podatna na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych – słońca, wiatru, toksyn, wahań temperatur. Nie bez przyczyny uznaje się, że to właśnie rejon oczu jako pierwszy „zdradza” nasz wiek. 

Opadająca powieka sprawia, że oko wydaje się znacznie mniejsze, wyglądamy smutno i starzej, niż wskazuje metryka. Każda kobieta przyzna, że znacznie trudniej wykonać efektowny makijaż, gdy nadmiar skóry na powiece opada na oko. 

Ten problem może mieć charakter stały lub przejściowy – zdarza się, że defekt dotyczy tylko jednego oka. Zanim przedstawimy podstawowe informacje o plastyce powiek, warto wyjaśnić, co zaliczamy do głównych czynników sprawczych opadającej powieki. Jedną z najczęstszych przyczyn jest postępujący proces starzenia organizmu, który obejmuje całe ciało, również powieki. Wraz z wiekiem:

  • słabną mięśnie podtrzymujące powieki, 
  • drastycznie spada naturalny poziom nawilżenia skóry, 
  • dochodzi do ubytków podskórnego tłuszczu, który wypełnia powieki,
  • zmniejsza się ilość kolagenu i elastyny.

Opadająca powieka może być również skutkiem:

  • choroby nowotworowej, 
  • uszkodzenia nerwu okoruchowego,
  • uszkodzenie unerwienia gałek ocznych,
  • uwarunkowań genetycznych,
  • nałogowego palenia tytoniu,
  • noszenia źle dobranych szkieł kontaktowych.

Blefaroplastyka – skuteczny zabieg korygujący opadającą powiekę 

Plastyka opadającej powieki górnej to zabieg wykonywany przez doświadczonego chirurga plastycznego – w zależności od złożoności problemu, procedura może trwać od 45 do 120 minut i jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym. Na czym dokładnie polega ta metoda? Po znieczuleniu pacjentki lekarz nacina skórę powiek w naturalnym załamaniu powieki górnej, precyzyjnie wycina pasek zwiotczałej skóry i niewielki fragment mięśnia okrężnego oka. Następnie przy pomocy radioskalpela lub lasera obkurcza odsłonięty mięsień, w razie konieczności usuwa przepuklinę tłuszczową, na koniec warstwowo zamyka ranę cienkimi szwami. 

Stosowanie zaleconej maści z antybiotykiem i preparatu z ceramidami oraz kwasami tłuszczowymi zapewnia optymalne gojenie rany i zmniejsza widoczność blizny.

Dla zmaksymalizowania efektu warto poprzedzić blefaroplastykę innym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, np. laseroterapią, HIFU lub ostrzykiwaniem osoczem bogatopłytkowym i autologicznymi komórkami macierzystymi. Dzięki temu skóra w okolicy oczu będzie zrewitalizowana i ujędrniona.

Jak przeciwdziałać opadającej powiece? Profilaktyka to podstawa

Jak wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć. Chcąc zapobiec wystąpieniu problemu opadającej powieki lub opóźnić pojawienie się niekorzystne zmiany – warto dbać o codzienną pielęgnację obszaru wokół oczu, stosując indywidualnie dobrane kosmetyki i wykonując regularne ćwiczenia mięśni powiek (np. szybkie, naprzemienne otwieranie i zamykanie oczu). Pamiętajmy, aby podczas demakijażu nie trzeć intensywnie powiek, a jedynie delikatnie przykładać do skóry wacik nasączonym płynem micelarnym. Aby uchronić okolice oczu przed szybkim starzeniem, warto dbać także o zbilansowaną dietę i odpowiednie nawodnienie organizmu każdego dnia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej na temat blefaroplastyki (plastyki powieki górnej oraz dolnej) i zniwelować kompleksy na tym tle, koniecznie odwiedź stronę internetową: https://bienkowscyclinic.pl/

Dodaj komentarz