Uroda

Plusy i minusy elektrycznego pilnika do stóp

Dbanie o swoje stopy bardzo często jest jednym z niezbędnych rytuałów naszej higieny. Dbamy nie tylko o to, by zadbane były nasze dłonie, ale także stopy. Usuwanie naskórka, który jest już martwy, jest jedną z niezbędnych czynności podczas pielęgnacji skóry naszych stóp. Oprócz wszelkich kremów z mocznikiem oraz kąpieli, coraz większą popularność zdobywają w ostatnim czasie elektroniczne pilniki do pięt. Czy rzeczywiście warto zastąpić zwykły pumeks lub tarkę do pięt tego typu urządzeniem? Jakie są plusy i minusy włączenia do pielęgnacji naszych stóp elektrycznego pilnika do pięt? 

W jaki sposób działa elektryczny pilnik do pięt? 


Jest to niesamowicie wygodne i łatwe w użyciu urządzenie, które nie powinno nikomu sprawiać trudności. Za jego pomocą mamy możliwość bardzo szybkiego usunięcia martwego naskórka z naszych stóp, dzięki czemu nasze stopy na powrót stają się miękkie i gładkie. Sprzęt wyposażony jest w baterie lub akumulatorek ładowany za pomocą ładowarki. Do wyboru mamy również to, czy nasz elektryczny pilnik do stóp będzie działał na sucho, czy mokro. Co ważne, istnieje możliwość zakupu różnego rodzaju nasadek do pilnika, które można używać zarówno do stóp, jak i do kolan i łokci. Jest to niewątpliwie bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala nam na zabranie naszego elektrycznego pilnika do stóp w każde miejsce, nawet w podróż.

Dla kogo elektryczny pilnik do pięt będzie najlepszy?

Z pewnością urządzenie pokochają wszyscy ci, którym nie starcza czasu na codzienną pielęgnację swoich stóp. Z jego pomocą usunięcie martwego naskórka z pięt zajmuje jedynie kilka minut, dodatkowo przypomina przyjemny masaż, co może być pewną formą relaksu. Zabieg, który wykonywany jest regularnie, przyniesie pozytywne efekty już w krótkim czasie. Jest to również propozycja dla osób lubiących mieć w swojej kolekcji wszelkie nowoczesne gadżety, które ułatwiają pewne czynności. W takim przypadku również warto sprawdzić działanie elektrycznego pilnika do pięt na swoich stopach.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem elektronicznego pilnika do pięt? 

Przede wszystkim należy upewnić się, czy urządzenie, które wybraliśmy, ma dwa poziomy regulacji prędkości głowicy. Dzięki temu możliwe będzie dostosowanie tempa pracy do skóry, która jest wrażliwa. Dodatkowo pilnik powinien zostać bardzo dobrze wyprofilowany, w taki sposób, który dobrze leży w naszej dłoni. Pilnik do pięt powinien posiadać pojemnik zbierający martwy naskórek, dzięki czemu nasza pielęgnacja będzie mogła być higieniczna. 

Jakie są zalety elektrycznego pilnika do pięt? 

  • jest bardzo szybki w obsłudze, 
  • sposób na bezbolesne usuwanie martwego naskórka, 
  • pielęgnacja stóp na sucho i mokro, 
  • ergonomiczny kształt, 
  • wspomaganie działania kremów nawilżających. 


Jakie są wady elektrycznego pilnika do pięt?

  • delikatny efekt po pierwszym użyciu, 
  • dla niektórych cena może być zaporowa, 
  • w przypadku grubego naskórka efekty mogą być niewielkie.

Dodaj komentarz