Uncategorized

Poduszki do karmienia – podpowiadamy, jak wybrać najlepszą

Przyszłe mamy często nawet na kilka tygodni przed planowanym terminem porodu zaczynają kompletować wyprawkę. Trafiają do niej wielkogabarytowe sprzęty, jak wózki, foteliki i meble, ale też ubranka, kosmetyki i inne drobiazgi.

Oprócz podstawowych elementów wybiera się również inne akcesoria, które mogą ułatwić codzienną pielęgnację oraz dać większy komfort maluchowi i jego rodzicom. Jednym z takich produktów są praktyczne poduszki do karmienia.

Czy rzeczywiście warto zainwestować w takie rozwiązania i które z nich sprawdzają się najlepiej? Na te pytania odpowiemy w dalszej części tekstu.

Poduszki do karmienia – do czego przydają się takie akcesoria?

Znalezienie odpowiedniej pozycji do karmienia, która zapewni wygodę niemowlakowi i mamie, bywa wielkim wyzwanie. Nawet jeśli dziecko wciąż waży raptem kilka kilogramów, po kilkunastu minutach trzymania go w ramionach, można odczuć dość mocny dyskomfort i omdlenie rąk.

Najlepiej zatem wybrać do karmienia wygodny fotel oraz zaopatrzyć się właśnie w dużą i praktyczną poduszkę, która podtrzyma dziecko, zapewniając mu miękką i przytulną przestrzeń do leżenia, a przy tym znacząco odciąży zmęczoną mamę.

Rodzaje poduszek do karmienia – jakie modele można spotkać?

Poduszki do karmienia bywają bardzo zróżnicowane. Szeroki wybór takich produktów można znaleźć choćby na stronie: Wozki-Foteliki.pl, oferującej wysokiej jakości, certyfikowane akcesoria dla młodych rodziców i najmłodszych członków rodziny.

Podstawowy podział poduszek dotyczy oczywiście ich kształtu. Pojawiają się bowiem modele w formie fasolki, rogala lub kuli, w rozmaitych, modnych kolorach i wzorach. Oprócz względów typowo estetycznych forma poduchy wpływa jednak również na jej funkcjonalność.

Które z nich zatem wybrać? Rogale mogą być wykorzystywane przy wszystkich metodach karmienia. Stawiają na nie zwłaszcza kobiety po cięciach cesarskich, gdyż ich kształt pozwala nieco odciążyć brzuch. Równie uniwersalne są poduszki koliste – przydające się nie tylko do karmienia, ale też podczas zabawy. Fasolki natomiast są idealną opcją do karmienia w pozycji klasycznej, gdy układa się główkę dziecka na zgięciu łokcia jednej ręki, a drugą podtrzymuje pupę i nóżki.

Wypełnienie poduszki – jakie powinno być?

Gdy szuka się poduszki do karmienia, trzeba skupić się nie tylko na jej kształcie. Co jeszcze jest ważne? Kluczowe jest wypełnienie, wpływające na komfort użytkowania takiej poduszki, która musi być wystarczająco miękka, by dopasować się do kształtu ciała dziecka, stanowiąc jednak solidne podparcie podczas karmienia.

Jakie wypełnienie warto wybrać? Na rynku można spotkać wypełnienie:

  • styropianowe,
  • poliestrowe,
  • silikonowe,
  • piankowe.

Najpopularniejsze jest oczywiście wypełnienie styropianowe – tanie i lekkie. Jego wadą bywa jednak ciągłe przesypywanie się z jednej strony w drugą, przez co poduszka czasami nie spełnia optymalnie swojej roli. Dodatkowo kuleczki styropianowe, ocierając się o siebie, wydają charakterystyczny dźwięk, który dla niektórych bywa drażniący.

Wypełnienia poliestrowe i silikonowe są elastyczne, długo zachowują swój naturalny kształt. Zazwyczaj nie wywołują też reakcji alergicznych.

Pianki gwarantują świetne podparcie główki dziecka oraz zwiększają wygodę malucha i mamy przy karmieniu. Można zakupić model z wypełnieniem termoelastycznym, dzięki któremu powierzchnia dopasowuje się do kształtu ciała dziecka, gwarantując przy tym odpowiednią przepuszczalność powietrza.

Na co zwracać uwagę przy wyborze poduszki?

Poduchy do karmienia trzeba dopasować wielkością do indywidualnych potrzeb malucha. Warto stawiać na modele wykonane z trwałych, certyfikowanych materiałów, co zapewnia bezpieczne użytkowanie przez długi lat.

Tkaniny i wypełnienia powinny być solidne, proste do utrzymania w czystości, a także hipoalergiczne. Tylko takie produkty mogą spełnić wszystkie oczekiwania, dając komfort małym użytkownikom i ich rodzicom.

Poduszki do karmienia – praktyczne uzupełnienie wyprawki

Choć może poduszki do karmienia nie są pierwszym akcesorium, o którym myślą rodzice podczas kompletowania wyprawki, to warto rozważyć ich zakup. Dzięki nim w prosty sposób można bowiem ułatwić sobie codzienną pielęgnację noworodka w pierwszych miesiącach jego życia, tworząc optymalne warunki dla malucha i jego mamy.

Dodaj komentarz