Lifestyle

Pomysły na zdjęcia na Instagram

Skąd brać pomysły na zdjęcia na Instagram? Jak sprawić, aby nasze konto wyróżniało się wśród miliona innych? Czym przykuć uwagę użytkowników Instagrama? Jeśli nurtuje Cię któreś z tych pytań, ten poradnik jest dla Ciebie!

Pomysły na zdjęcia na Instagram

Żadne pomysły nie biorą się powietrza, potrzebują one zazwyczaj inspiracji oraz odpowiednich bodźców. Na pewno dobrym źródłem będzie sam Instagram, a także Pinterest, skarbnica pięknych i ciekawych zdjęć, praktycznie z każdej dziedziny fotografii. No dobrze, mamy pomysł. I co dalej? Przecież nie możemy skopiować cudzego zdjęcia. Na początek warto określić jakieś hasło, motyw lub temat, które będą naszym punktem wyjścia. Przedstawiam Wam pomysły na treść, która z pewnością będzie się cieszyć zainteresowaniem na Instagramie.

1. Makijaże

Jeśli jesteś blogerką urodową, wybierz temat, w którym jesteś najmocniejsza. Następnie roześlij na Instagramie wiadomość, że potrzebujesz modelki np. na wykonanie makijażu. Na jej przykładzie podziel się wskazówkami, jak go wykonać. W ten sposób zaangażujesz odbiorców na odpowiednim poziomie.

2. Ćwiczenia

Na swoim przykładzie zmotywuj innych do ćwiczeń. Zamieszczaj zdjęcia z siłowni, basenu, jazdy na rowerze czy też biegania po parku, pisz, jak ważne dla zdrowia jest oderwanie się od telefonu. Zaledwie 30 min ćwiczeń dziennie może poprawić nastrój, zwiększyć pamięć i obniżyć poziom lęku!

3. Wakacje

Podziel się z innymi swoimi wspomnieniami z podróży, polecaj im w ten sposób fajne miejsca do odwiedzenia. To doskonały sposób na wykorzystanie treści, które już posiadasz. Nie byłaś ostatnio w żadnej podróży. Może czas to nadrobić?

4. Pokaż, co masz w torbie

Może to być torba do pracy, na siłownię, kosmetyczka, a nawet torba na zakupy. Widok, tego, co w niej posiadasz, przybliży innym Twoją osobę, nakreśli Twoje potrzeby oraz styl życia. Możesz do tego wykorzystać metodę flatlay, czyli ułożenie wszystkich rzeczy w określonym porządku.

5. Poranna rutyna

Podziel się z innymi tym, co robisz po przebudzeniu. Może pijesz pyszną kawę, a może szykujesz strój do pracy? Może to być również zdjęcie śniadania. Zadbaj o odpowiednie oświetlenie, stylizację oraz kompozycję zdjęcia, a jeśli dodasz do tego swoją osobę, zobaczysz, że zyskasz większe zaangażowanie innych osób.

6. Pokaż miejsce swojej pracy

Możesz na przykład sfotografować swoje biurko lub kubek z kawą na jego tle. Dodaj do tego pozytywny podpis, który może sprawi, że poniedziałek dla Twoich obserwatorów nie będzie taki trudny.

7. Kwiaty

Kwiaty są najlepszym rozwiązaniem, jeśli nie mamy pomysłu na zdjęcie. Kwiaty doniczkowe, pojedyncze kwiaty, bukiety, w domu, w kwiaciarni, na ulicy — dla każdego coś innego. Spróbuj do nich dodać jakieś interesujące elementy: kolorowe paznokcie, ładne buty lub oryginalną doniczkę. Takie zdjęcie z pewnością przyciągnie uwagę.

8. DIY

Niezależnie od tego, czy jest to czapka wykonana na drutach, czy wazon ze słoika, podziel się z innymi pomysłem na wykonanie. Może ktoś się nim zainspiruje.

9. Książki

Zrób zdjęcie książce, którą aktualnie czytasz i podziel się z innymi swoimi refleksjami na jej temat. Zadbaj o odpowiednią kompozycję. Wełniany koc, ciepła kawa lub herbata oraz zapalona świeczka dodadzą zdjęciu i książce klimatu.

10. Zwierzęta

Zdjęcia ukochanych pupili, bez znaczenia, czy to gruby pies, czy bury kot, poprawiają humor nawet w najgorsze dni.

11. Wschód lub zachód słońca

Do takiego zdjęcia pasuje dodać przemyślenia na temat życiowych celów, ambicji lub inspiracji.

12. Selfie

Roześlij w świat swoje uśmiechnięte zdjęcie. Przedstaw się, podziel się swoją pasją, zdradź, co napędza Cię do codziennego życia. Pozytywny nastrój udziela się innym. Wszyscy na pewno będą Ci za to wdzięczni i docenią Twoje zdjęcie czerwonymi serduszkami.

Dodaj komentarz