Moda

Ponadczasowy urok biżuterii z pereł

Każdy człowiek lubi się dobrze prezentować – zarówno na co dzień jak i od święta. Dlatego też nieustannie inwestujemy w siebie na bardzo różnych poziomach. Dobrze dobrana dieta, ćwiczenia, zdrowy styl życia, niebanalna fryzura, modne ubrania, czy też biżuteria, itp., wszystko to ma na celu, abyśmy wypadli jak najlepiej. Jedną z najmniej niezbędnych, ale jednak bardzo pożądanych przez nas spraw, jest dobrze dobrana biżuteria. Służy nam ona do podkreślenia naszej niepowtarzalności oraz indywidualności. Stąd tak chętnie kupujemy zegarki, łańcuszki, brosze, pierścienie, wisiorki, naszyjniki, itp. Nie bez kozery jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu, czyli ślub, wiąże się z wymianą obrączek, wykonanych przeważnie ze szlachetnych metali. Tak więc szukamy różnych pięknych rozwiązań w sklepach jubilerskich, czy też w sieci, by olśnić otoczenie, ale także po to by sprawić sobie przyjemność z obcowania z pięknym drobiazgiem na naszym palcu lub szyi. 

1. Perły, czyli „łzy aniołów” – na wyciągnięcie ręki

2. Biżuteria z pereł – blask warty naszej uwagi

3. Piękno, na które trzeba postawić

Perły, czyli „łzy aniołów” – na wyciągnięcie ręki

Jednym z najbardziej pożądanych elementów biżuterii są perły. Od wieków kojarzyły się one przede wszystkim z morzem, ale wiemy, że perły naturalne mogą pochodzić zarówno z wód słonych, jak i są też dostępne w sprzedaży perły słodkowodne. Prawdziwe perły są dość drogie i na pewno, zwłaszcza wiele pań o nich marzy, choć należy pamiętać, że na przestrzeni wieków były one także biżuterią męską. Jedną z takich dużych naturalnych pereł nosił, np. król polski, pochodzący z Francji, Henryk Walezy. Jeśli więc szukamy pereł oraz innych składowych elementów biżuterii warto by było odwiedzić witrynę internetową firmy Manzuko, którą bez trudu powinniśmy znaleźć w sieci. Znajdziemy tam, m.in.: perły sprzedawane na sznurach, perły naturalne, naszyjniki z pereł, jak i bardzo modne obecnie spinki do włosów z perłami. Prawdziwe perły, w zależności od rozwiązań, jakie przyjmiemy, mogą stać się częścią składową, np. intrygującej broszki. Z kolei samotny sznur pereł może być pięknym podkreśleniem wieczorowej sukni. Perły na pewno sprawdzą się także jako unikatowa biżuteria przeznaczona dla panny młodej. Warto więc zapoznać się z ich szeroką ofertą, by znaleźć tam coś dla siebie.

Biżuteria z pereł – blask warty naszej uwagi

Na pytanie: jak powstają perły, odpowiedź jest bardzo prosta. Otóż wystarczy, że do wnętrza małża dostanie się np. ziarenko kwarcu, a zwierzę, reagując na podrażnienie, zaczyna je obudowywać macicą perłową. W zależności od tego jak długo ów proces trwa, perła może być większa lub mniejsza. W większości przypadków rozmiar perły wynosi od ośmiu do czternastu milimetrów. Największa znana na świecie perła ma sześćdziesiąt jeden centymetrów długości i waży… trzydzieści cztery kilogramy. W obecnych czasach mamy do czynienia głównie z perłami hodowlanymi. Perły naturalne są dość rzadkie i przeważnie droższe od tych hodowlanych. Co ciekawe ich kształt nie jest okrągły, a kolory są bardzo zróżnicowane. Mogą one być: białe, czarne, kremowe, żółte, brązowe, różowe, itp. W obecnych czasach perły pochodzące z hodowli uznaje się za równorzędne wobec tych, które są poławiane w naturze. Nie są więc one, kolokwialnie mówiąc „mniej prawdziwe”. Perły słodkowodne są tańsze od tych słonowodnych, ale można z nich także robić olśniewającą biżuterię. Własnoręcznie wykonana biżuteria z pereł zakupionych online w firmie Manzuko, może być wspaniałym upominkiem na każdą okazję. Należy jednak pamiętać, że perły mają swój czas, który powinny przetrwać – wynosi od od stu do stu pięćdziesięciu lat. Z czasem tracą połysk, matowieją i wreszcie rozpadają się. Niektóre z nich są jednak w stanie przetrwać nawet kilkaset lat.

Piękno, na które trzeba postawić

Panująca obecnie moda na spinki do włosów z perłami może przyczynić się do tego, że perły zagoszczą i w naszej szkatułce na biżuterię. Możemy więc postawić na minimalistyczne spinki z kilkoma perłami, ale możemy też znaleźć spinki, w których perły są w zdecydowanie większej ilości. W wyżej wymienionej witrynie internetowej nabędziemy zarówno perły w sznurach, jak i perły na sztuki. Dzięki takiej opcji zakupowej będziemy mogli zastanowić się, w jaki sposób zamierzamy je wykorzystać. Jedyną granicą będzie tutaj nasza wyobraźnia oraz zasobność naszego portfela. W tym jak powstają perły, kryje się pewien niepowtarzalny czar, nadający im romantyczny poblask. Być może dlatego nadal tak często sięgają po nie panie, nawet jeśli wiedzą, że ich żywot nie będzie wieczny. Z drugiej strony możliwość ich noszenia, w tej czy innej formie przez sto, czy nawet sto pięćdziesiąt lat, jest wystarczającą zachętą do ich zakupu. Oprócz pereł w witrynie Manzuko nabędziemy także szeroki asortyment, dzięki któremu stworzenie własnej biżuterii stanie się bajecznie łatwe. Ilość potencjalnych rozwiązań, które będziemy mogli zastosować, mile nas zaskoczy. Prawdziwe piękno to coś na co z pewnością warto postawić.

Dodaj komentarz