Moda

Poradnik: Jak dbać o skórzaną torebkę?

Skórzana torba to bardzo ciekawy i stylowy dodatek, który pasuje do różnych stylizacji i nie wychodzi z mody. Kojarzy się ona z czymś eleganckim i dobrym jakościowo. Jednak, aby prezentowała się dobrze przez długi czas trzeba koniecznie pamiętać o właściwej pielęgnacji. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ten temat.

Właściwe przechowywanie

Aby torba skórzana damska przez jak najdłuższy czas prezentowała się dobrze i nie uległa zniszczeniu, pierwszą kwestią, o której trzeba pamiętać jest jej właściwe przechowywanie. W przeciwnym razie torebka może ulec odkształceniu lub zniszczeniu. Dobrym rozwiązaniem jest przechowywanie torebki w przewiewnych, czystych miejscach po wcześniejszym nawilżeniu oraz zaimpregnowaniu. Bardzo ważne jest także to, że torebki skórzane mogą pochłaniać kolory z innych materiałów, dlatego trzeba się z nimi bardzo delikatnie obchodzić, kiedy mają styczność przede wszystkimi z farbionym jeansem lub innymi materiałami. 

Inne wskazówki dotyczące obchodzenia się ze skórzanymi torbami 

Torebki wykonane ze skóry nie powinny być także zbyt często wystawiane na działanie czynników zewnętrznych. Promienie słoneczne, zbyt duża wilgoć itd. mogą doprowadzić do zmian w kolorystyce. Ciekawą kwestią jest także to, żeby podczas zakupu nie wybierać tych egzemplarzy torebek, które były na wystawie, ponieważ długotrwałe wystawianie ich na działanie promieni słonecznych, może doprowadzić do zmian w kolorze i strukturze. 

Impregnacja skóry 

Aby torba skórzana damska przez długi czas prezentowała się dobrze, warto także zaopatrzyć się w specjalny zestaw produktów przeznaczonych do impregnowania naturalnej skóry. Już od razu po zakupie, warto zaaplikować produkt, aby zabezpieczyć go przed użyciem. Aby impregnowanie przebiegło w sposób profesjonalny, należy przestrzegać zaleceń producenta. Zwykle niewielką ilość preparatu nanosi się na daną powierzchnię równomiernie. Następnie impregnację trzeba powtarzać do około trzy miesiące. Dzięki temu torebka będzie zabezpieczona przed ewentualnymi zabrudzeniami i uszkodzeniami. 

Warto zaznaczyć, że można także pokusić się o impregnacje za pomocą naturalnych produktów. Do torebek, które wykonano z ciemnej skóry, bardzo dobrze sprawdzi się np. roztwór z oleju lnianego. Można też wykorzystać z roztwór wykonany z oleju lnianego zmieszanego z octem. Taką miksturę można aplikować mięciutką szmatką, dzięki czemu efekt będzie z pewnością atrakcyjny. Poleca się także użycie olejku rycynowego, który jest także bardziej delikatny niż sklepowe produkty. 

W przypadku bardziej błyszczących torebek lakierowanych, dobrym wyborem może być wosk pszczeli. Posiada od cenione właściwości czyszczące, a także konserwujące. Decydując się na systematyczne czyszczenie torebek, można cieszyć się nimi o wiele dłużej. 

Dbanie o wnętrze torebek 

Niemniej ważne jest także czyszczenie wnętrza torebki. Jak wiadomo kobiety mogą przechowywać w nich dosłownie wszystko. Dlatego regularne czyszczenie poszewek ma duże znaczenie. Warto często wytrzepać okruchy z torebki, a także nagromadzony w niej kurz. Jeśli przenosi się jakieś ostre przedmioty, należy je zabezpieczyć tak, aby nie uszkodziły poszewki. Właściwe przechowywanie torebek wykonanych ze skóry naturalnej, a także dbanie o nią, czyszczenie i impregnowanie sprawia, że będzie się ona prezentowała dobrze przez naprawdę długi czas. 

Dodaj komentarz