Moda

Postaw na kratę i wybierz swój ulubiony wariant tego wzoru

Krata to bardzo wyrazisty wzór, który potrafi odmienić niemal każdą stylizację. Ten graficzny element w ubiorze przyciąga wzrok i sprawia, że nawet zwykła, jednolita sukienka może zostać ciekawie podkreślona. Rodzajów kraty jest wiele, od klasycznych, prostopadłych pasów przecinających się w konkretnych punktach, aż po pepitkę czy nawet romby. Który wariant tego wzoru to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie?

Krata w wielu odsłonach

Krata to niezwykle popularny wzór cieszący się uznaniem od setek lat. Pojawia się ona w wielu tradycyjnych ubraniach na całym świecie. W ostatnim czasie coraz chętniej wybiera się klasyczny wariant ze Szkocji, kratę typu Glencheck, pepitę oraz tradycyjne Vichy. W modzie są także geometryczne wzory, które same w sobie nie przypominają kratki, ale są wykorzystywane w podobny sposób. Mowa tu o rombach w wielu wydaniach oraz mocno przeskalowanej pepitce, która coraz częściej pojawia się na takich elementach garderoby jak na przykład rajstopy.

Jak nosić ubrania w kratę?

Wybór odpowiedniego typu kraty zależy także od charakteru danej stylizacji. Niektóre ubrania mające taki wzór da się łączyć z innymi deseniami, ale warto zachować umiar i zrobić to w taki sposób, by poszczególne elementy garderoby nie „gryzły się” ze sobą. Doskonałym przykładem jest drobna krata Glencheck, którą można zestawiać z innymi, geometrycznymi nadrukami. Z daleka wygląda ona jak jednolity materiał z delikatną strukturą, co idealnie kontrastuje z nieco bardziej wyrazistymi wzorami zastosowanymi na pozostałych częściach garderoby. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest jednak łączenie uniwersalnych gładkich elementów z akcentami w kratę, które będą stanowić jedynie niewielką część całej stylizacji.

Krata zgodna z aktualnymi trendami

Krata nie musi być utrzymana w odcieniach szarości, beżów i brązów. Obecnie w modzie są propozycje w wielu ciekawych kolorach, które pozwalają na wyróżnienie konkretnego ubrania lub dodatku spośród całej stylizacji. Dla przykładu granatowo-czerwona krata sprawdzi się idealnie w połączeniu z żółtymi elementami. Takie motywy to propozycje dla odważnych osób, które lubią stawiać na elementy garderoby przyciągające wzrok. Pojawiają się one zarówno w przypadku jesiennych płaszczów, jak i rajstop czy apaszek.

Rajstopy w kratę jako dopełnienie stylizacji

Jednolite sukienki to absolutny klasyk, który znaleźć można w szafie niemal każdej miłośniczki eleganckich stylizacji. Takie ubranie niekiedy wymaga nieco większego podkreślenia, w czym mogą pomóc dodatki w postaci rajstop w kratę, dostępnych np. w ofercie Fiore. Ten element garderoby nie tylko pozwala ochronić nogi przed zimnem. Rajstopy w wyraziste wzory mają jeszcze jedną funkcję. Polega ona na wzmocnieniu wyrazistości całego ubioru i skupienie uwagi na największym atucie sylwetki, którym często są właśnie nogi. Wybór rajstop w kratę jest naprawdę szeroki, dlatego każda miłośniczka geometrycznych motywów może znaleźć coś dla siebie.

Dodaj komentarz