Moda

Praktycznie i elegancko, czyli jak powinien wyglądać męski portfel skórzany

Wspaniałym pomysłem na prezent jest bez wątpienia elegancki portfel dla mężczyzn, czyli coś ponadczasowego, uniwersalnego, będącego oznaką stylu i prestiżu. Panowie bardzo cenią sobie skórzaną galanterię, która jest niezawodna, posiada unikalne walory użytkowe i estetyczne. Mając na uwadze kilka istotnych kwestii, znalezienie idealnego portfela ze skóry nie będzie żadnym problemem.

Wybieramy męski portfel skórzany

Portfel dla skóry to idealna opcja dla każdego, niezależnie od płci czy wieku. Eleganccy panowie bardzo cenią sobie skórzaną galanterię, dlatego bardzo chętnie po nią sięgają. Jako że jest to coś ponadczasowego, uniwersalnego i niezwykle trwałego, posłuży użytkownikowi przez długi czas. Jeżeli będziemy należycie o niego dbać, to można mówić o długoterminowej inwestycji, co najmniej paroletniej. Pomimo tego, że koszty początkowe są niemałe, w dłuższej perspektywie można liczyć na spore oszczędności. Taki portfel nie zepsuje się już po jednym sezonie, jak to niestety często bywa z tymi materiałowymi. Mężczyźni trzymają w portfelu niemalże wszystko – pieniądze, karty, dokumenty, zdjęcia itd. Warto wobec tego zadbać o to, aby wybrać dla siebie najlepszy model, czyli taki dopasowany do indywidualnych potrzeb, preferencji i oczekiwań.

Portfele męskie skórzane mogą być wykonane z wielorakich gatunków skóry – licowej, surowej, lakierowanej lub ekologicznej. Wybór materiału ma duże znaczenie, gdyż wpływa bezpośrednio na walory użytkowe i estetyczne. Każdy rodzaj skóry posiada inne właściwości, dlatego należy je najpierw poznać, zanim zdecydujemy się na konkretny portfel. Największą popularnością cieszą się akcesoria ze skóry licowej, gładkiej w dotyku, wyprawionej z zewnętrznej strony. Jej powierzchnia pokrywana jest najczęściej woskiem lub podobnym środkiem, co zwiększa odporność na działanie czynników zewnętrznych typu wilgoć i zabrudzenia. Do wyboru mamy skórę bydlęcą, cielącą, jagnięcą lub nawet kozią, ale najpopularniejsza jest ta pierwsza. Mamy też portfele ze skóry surowej, czyli szorstkie z wierzchu, o delikatnej strukturze, zwykle z nubukiem lub zamszem. Modele ze skóry lakierowanej są gładkie i połyskujące, rzez co bardzo eleganckie, ale niestety bardziej podatne na uszkodzenia. Tańszą alternatywą dla portfeli wykonanych ze skóry naturalnej są te z ekoskóry – z wyglądu niemal identyczne, ale o mniejszej wytrzymałości.


Co należy zwrócić uwagę przy wyborze portfela męskiego skórzanego?

Przy wyborze portfela należy zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z którego został wykonany, ale też na kilka innych kwestii. Znaczenie mają wymiary, kształt i liczba przegród, rodzaj zapięcia, kolor, wzór, typ, pojemność.

Szeroki wybór stylowych skórzanych portfeli męskich znajdziesz w ofercie sklepu internetowego DelSanto

Dodaj komentarz