Lifestyle,  Moda

Przebrania na halloween – propozycje stylizacji

Znalezienie stroju na Halloween to nie lada wyzwanie. W dzisiejszych czasach przy ogromie wypożyczalni i sklepów stacjonarnych oraz tych w sieci, gdzie można nabyć naprawdę przeróżne stroje, klasyczne przebranie już nie zrobi takiego wrażenia jak dawniej. Wymyślane są coraz to nowsze i bardziej spektakularne, zaawansowane stroje na Halloween. Czy zaawansowana opcja to recepta na dobry strój? Okazuje się, że nie do końca, gdyż możemy dobrze wyglądać w przebraniu, nie musząc, zakładać nie wiadomo czego.

Stroje na Halloween — kupić, zrobić, wypożyczyć

Zarówno dla kobiet, mężczyzn jak i najmłodszych istnieje wiele różnych propozycji przebrań, które bez problemu mogą nadawać się na Halloween. Począwszy od postaci z bajek czy filmów, aż po całkiem kameralne propozycje.

Warto wiedzieć, że wiele przebrań możemy wykonać samemu w domu. Wystarczy do tego trochę materiału, i kreatywności. Przydadzą się też czasami umiejętności obsługi maszyny do szycia, gdyż dzięki niej, możemy w prosty sposób urozmaicić nasze przebranie w ciekawe elementy i dodatki. 

halloween, czapka czarownicy

Wypożyczenie stroju w wypożyczalni?

Drugą opcją jest wypożyczenie stroju, który nam odpowiada. Aktualnie na rynku działa prężnie wiele wypożyczalni, które w swoich ofertach bardzo często posiadają mnóstwo strojów, w naprawdę wielu rozmiarach, także każdy znajdzie coś dla siebie. Wypożyczenie przebrania niesie za sobą plusy, gdyż nie musimy wydawać dużej ilości gotówki na zakup artykułów, czy kupno drogiego przebrania. Pamiętajmy, tylko aby nie zniszczyć wypożyczonej rzeczy, bo wtedy poniesiemy dodatkowe koszty.

Zakup jest trzecią możliwą formą, aby pozyskać stroje na Halloween, ale czy to dobra opcja? Zależy dla kogo. Jeżeli często chodzimy na imprezy przebierane, bądź nasze pociechy należą do kółka teatralnego i często potrzebują przebrań, możemy zdecydować się na zakup przebrania. Ceny są naprawdę różne i zależne szczególnie od rodzaju danego stroju. Najlepiej poszukać w sieci ofert różnych sklepów i wybrać to co nam odpowiada.

Propozycje przebrań

Przedstawimy po trzy propozycje przebrań różnych kategorii, odpowiednich dla kobiet, mężczyzn i  dzieci. Pierwsza będzie stonowana, druga klasyczna oraz trzecia, ekstrawagancka.

Przebrania dla kobiet

Każda z Pań podczas imprezy halloweenowej zapewne chce wyglądać zjawiskowo. To naturalne podejście, bo przecież przebieramy się między innymi po to, aby zwrócić na siebie uwagę innych biesiadników.

Propozycja stonowana

Jest to opcja mało rzucająca się w oczy. Aby stworzyć dla siebie stonowaną kreację, można postawić na klasyczne spodnie (mogą być skórzane bądź czarne połyskujące, podobne do skóry), czarną marynarkę lub kamizelkę, do tego czarne wysokie buty (np. kozaki), całość należy dopieścić maską zakrywającą oczy. Jest to dyskretna propozycja stroju, gdzie jak widać, najbardziej wyróżnia się maska. Opcjonalnie można dodać jakiś pasujący kapelusz do całości.

Propozycja klasyczna

Tutaj naprawdę jest w czym przebierać. Można pójść w klasykę i wybrać stój Czerwonego kapturka, Królewny Śnieżki czy chociażby Policjantki. Naprawdę do wyboru mamy mnóstwo rozmaitych propozycji. Co ważne, każdy lub znaczną większość strojów znajdziemy bez problemu w wypożyczalni czy sklepach.

Propozycja ekstrawagancka

W tym przypadku można np. postawić na strój czarownicy, gdzie całość można podkreślić makijażem pop-art, który bezdyskusyjnie zrobi ogromne wrażenie.

Przebrania dla Panów

Panowie nie zawsze chcą się aż tak bardzo rzucać w oczy jak Panie, jednakże czasami jest podobnie. Męskie stroje również posiadają swój urok, nie brakuje ich i na pewno uda się coś ciekawego wybrać.

przebrania na Halloween

Propozycja stonowana

Wystarczą szersze jeansy, buty kowbojki lub inne podobne, jeansowa koszula, skórzana kamizelka, doklejony bujny wąs i opcjonalnie broda (o ile nie mamy własnego/własnej) oraz kapelusz i…. Chuck Norris jak żywy. Zapewne praktycznie żaden Pan nie pogardziłby takim przebraniem. Jest ono proste, stonowane, a zarazem rzucające się w oczy z uwagi na fakt, iż postać jest bardzo znana.

Propozycja klasyczna

Tutaj, tak jak w przypadku Pań wybór jest ogromny. Można postawić na strój policjanta, strażaka, czarodzieja, hydraulika… można by tak wymieniać bez końca. Stroje te, bez problemu można znaleźć w wypożyczalniach czy sklepach.

Propozycja ekstrawagancka

Lubicie gwiezdne wojny? Zatem może Lord Vader

Propozycja ciekawa, dość wymagająca z uwagi na pełny strój, ale robiąca ogromne wrażenie. Teoretycznie ten strój może być w dwóch wariantach. Pierwszy, prostszy, zawierający klasyczną czarną pelerynkę oraz hełm lorda. Drugi, zdecydowanie bardziej zaawansowany, gdzie trzeba skompletować zbroję, jaką nosił Lord Vader, pelerynę i konkretny hełm. Oczywiście wszystko jest do dostania, lecz już nieco ciężej znaleźć takowy kostium lub jego elementy (z naciskiem na wersję bardziej zaawansowaną). Jednak czy nie warto się wysilić i poszukać dla takiego efektu? 

Przebrania dla dzieci

Najmłodsi uwielbiają się przebierać, co ciekawe, kupując strój dla dziecka, może się on mu przydać nie jednokrotnie nawet z uwagi na rozmaite eventy w szkołach.

Propozycja stonowana

Z tym będzie nieco ciężej, bo przecież nasze pociechy chcą zawsze wyglądać świetnie i chodzi właśnie o to, aby przebranie było jak najmniej stonowane. Z uwagi na to można powiedzieć, że taką naciąganą propozycją stroju stonowanego dla dziecka może być przebranie pirata, księżniczki, czy policjanta, lekarki itp.

Propozycja klasyczna

Do klasycznych propozycji można zaliczyć większość przebrań, jednak skoro te bardziej „klasyczne” nazwaliśmy „stonowanymi”, zatem w tej kategorii trzeba znaleźć coś ciekawszego. Może strój zwierzaka? To świetna propozycja, gdyż jest to pełny kostium, a jeżeli będzie wygodny może służyć nawet jako piżama! 

Bez problemu stroje zwierzaków można nabyć w sklepach czy wypożyczalniach. Jest ich naprawdę wiele, praktycznie każdy będzie wykonany z miłego pluszowego materiału. W takim stroju nasze dziecko na pewno zwróci na siebie uwagę rówieśników i będzie zadowolone!

Propozycja ekstrawagancka

W tym przypadku trzeba złożyć ukłon dla strojów pełnych, najlepiej zawierających maskę. Jako przykład znowu można dać Gwiezdne Wojny i choćby Chewbacca. Jest to propozycja kostiumu zaawansowanego, nadającego się raczej dla starszych dzieci. Alternatywą będzie jakiś makijaż pop-art, który na pewno zrobi duże wrażenie!

Podsumowanie

Przebrania na Halloween, to temat rzeka. Naprawdę opcji jest wiele i dla najmłodszych i dużo starszych. Każdy znajdzie coś dla siebie.  Pamiętaj, że pomocną dłoń zawsze wyciągają wypożyczalnie, ewentualnie możesz zajrzeć do sklepu internetowego oraz stacjonarnego, (prowadzących sprzedaż artykułów kostiumowych), których również jest mnóstwo. Jednak czasami warto użyć trochę własnych inwencji twórczych i stworzyć coś samemu, coś, co będzie niepowtarzalne!

Dodaj komentarz