Moda

Przekłuwanie uszu w domu, czy jednak w gabinecie?

Przekłuwanie uszu to popularny zabieg, który można wykonać w salonie piercingu, gabinecie kosmetycznym lub nawet samemu w domu. Najważniejsze, by był on przeprowadzony w sterylnych warunkach oraz przy użyciu odpowiednich narzędzi. Mimo że jest to prosty zabieg, nie należy lekceważyć zasad higieny i bezpieczeństwa, ponieważ można narazić się na zakażenie. Podpowiemy, jak i gdzie najlepiej poddać się przekłuwaniu uszu.

Przekłuwanie uszu w domu — jak się przygotować?

Przekłuwanie uszu to prosty zabieg, który nie zajmuje wiele czasu, jednak trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Potrzebne nam będą:

  • płyn do odkażenia,
  • marker lub pisak,
  • aparat do przekłuwania z wkładem lub igła,
  • kolczyk z zapięciem.

Pierwszy krok to przemycie płatków uszu wacikiem nasączonym płynem do odkażania. Następnie zaznaczamy pisakiem miejsce, które chcemy przekłuć, w tym przypadku lewe i prawe ucho. Zanim przystąpimy do piercingu, upewnijmy się przed lustrem, że zaznaczone markerem kropki na uszach są symetryczne. Jeśli zdecydowaliśmy się na przekłucie uszu specjalnym aparatem, który można kupić w sklepie do piercingu, należy uważnie zapoznać się z instrukcją działania i postępować zgodnie z zaleceniami. Przekłucie uszu igłą jest mniej przyjemne, ale prostsze w wykonaniu. Warto jedynie pamiętać, by przed zabiegiem odkazić także igłę. Gdy uda nam się przekłuć uszy i nałożyć kolczyk, smarujemy je specjalnym płynem łagodzącym. Domowy piercing wymaga zapoznania się z tematem i nabycia odpowiedniego sprzętu, dlatego zalecane jest odwiedzenie piercing sklepu, gdzie uzyskamy niezbędne informacje i kupimy wszystko, co potrzebne do bezpiecznego przekłucia uszu.

Piercing w gabinecie — co trzeba wiedzieć?

W gabinecie kosmetycznym przekłuwanie uszu odbywa się za pomocą igły lub aparatu do tego przeznaczonego. Piercing uszu tym aparatem polega na umieszczeniu płatka ucha w urządzeniu, w którym znajduje się już zaostrzony kolczyk leczniczy. Jest on wykonany ze specjalnego materiału, który ułatwia i przyspiesza gojenie rany. Kolczyki te są hipoalergiczne i zupełnie nieszkodliwe dla organizmu. Przekłuwanie uszu takim aparatem to szybka, prawie bezbolesna i bezpieczna metoda stosowana nawet u małych dzieci. Najważniejszy jest wybór salonu, gdzie zachowane są wszelkie zasady higieny. Drugi sposób na przekłucie uszu to użycie igły. Uważany jest on za bardziej bolesny i stresujący, jednak wykonany przez doświadczoną osobę będzie tak samo bezpieczny, jak pistolet. Po zabiegu do ucha wkładany jest kolczyk leczniczy, a na ranę naniesiona zostaje specjalistyczna maść. Jeśli chodzi o to, ile kosztuje przebicie uszu, to ceny wahają się od 70 do 150 zł. Zabieg wykonany pistoletem jest tańszy niż ten przeprowadzony za pomocą igły.

Dom czy gabinet — gdzie lepiej przekłuć uszy?

Decyzja o miejscu, które wybieramy, by przeprowadzić zabieg przekłucia uszu, zależy od nas. Można to zrobić w domu, jeśli zadbamy o odpowiednie warunki, jednak wybierając profesjonalny gabinet, nie musimy się martwić, że coś pójdzie nie tak. Jeśli kierujemy się tym, ile kosztuje przebicie uszu, to zabieg w domu jest na pewno tańszy, ale musimy o wszystko zadbać samodzielnie, a przez to będziemy bardziej się stresować. Piercing w gabinecie kosztuje więcej, ale mamy pewność, że zostanie on przeprowadzony w sterylnych warunkach, będzie mniej bolesny, a rana prawidłowo się zagoi. Przed podjęciem decyzji musimy przeanalizować wszystkie za i przeciw. Pozwoli nam to wybrać najlepsze dla nas rozwiązanie. Weźmy pod uwagę wygodę, bezpieczeństwo i własny komfort, a dylemat rozwiąże się sam.

Dodaj komentarz