Uroda

Przeszczep włosów w Turcji. Zobacz, jakie korzyści daje

Problem łysienia dotyka bardzo wielu mężczyzn na całym świecie. Częstym tego powodem jest działanie dihydrotestosteronu (DHT). Utrata włosów odbiera im pewność siebie, uczucie zadowolenia z własnego wyglądu, a nawet prowadzi do stopniowego wycofywania się z kontaktów towarzyskich. Na szczęście, tę estetyczną przypadłość można dziś w dużym stopniu leczyć. Odpowiedzią na potrzeby dużego grona pacjentów jest przeszczep włosów między innymi metodą FUE.

Jak wybrać klinikę przeszczepu włosów?

Przeszczep włosów to metoda pozwalająca na uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów i naturalnego wyglądu w przypadku osób cierpiących na łysienie androgenowe, jak też osób po wypadkach komunikacyjnych, które utraciły włosy na skutek zabiegów chirurgicznych ratujących życie. Wybierając klinikę przeszczepu włosów, warto kierować się przede wszystkim rekomendacjami i poleceniami ze strony tych, którzy przeszli zabieg w danym miejscu. Pomocne mogą być też opinie w Internecie, pozostawione przez pacjentów, jak również zdjęcia pokazujące efekty przed i po zabiegu.

Przeszczep włosów metodą FUE – charakterystyka

Transplantacja włosów opiera się na pobraniu włosów z części skóry głowy lub też innych owłosionych partii ciała. Następnie włosy przeszczepia się na te obszary głowy, na których widać łysienie lub wyraźne przerzedzenie włosów. W przypadku kliniki tureckiej jej wybitni specjaliści opracowali i z powodzeniem stosują metodę FUE (z ang.  Follicular Unit Extraction). Jest to zabieg mikrochirurgiczny, który stanowi bezpieczny i sensowny sposób na odzyskanie włosów. Może być stosowany zarówno u kobiet, jak też u mężczyzn. Chirurg transplantolog włosów pobiera mieszki włosowe, określane również jako grafty, z jednej części skóry głowy (lub innego rejonu) i przeszczepia w wyłysiały fragment skóry głowy.

Metoda szafirowego FUE – na czym polega?

Nowoczesna metoda szafirowego FUE opiera się na zastosowaniu szafirowych ostrzy, cechujących się ogromną precyzją, co owocuje krótszym okresem dochodzenia do siebie pacjenta po zabiegu. Ile trwa cała procedura medyczna? Nie dłużej niż 6 godzin i przebiega przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Pacjent jest przytomny przez cały czas trwania zabiegu, a przy tym nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych. Wielu pacjentów zasypia w czasie jego trwania i budzi się, gdy lekarz zakończy swoje czynności. Warto dowiedzieć się więcej na temat usług FlyMedica i zabiegu przeszczepu włosów, który przeprowadza uznany chirurg, dr. Serkan Aygin w klinice noszącej jego imię i nazwisko Dr. Serkan Aygin Clinic.

Przeszczep włosów Turcja – skuteczna metoda na odzyskanie włosów

Czy wiesz, dlaczego warto poddać się zabiegowi przeszczepu włosów właśnie w Turcji? Przemawia za tym szereg korzyści. Brak blizn ani tym bardziej komplikacji po wykonaniu zabiegu czyni okres rekonwalescencji bardziej komfortowym z punktu widzenia pacjenta. Brak uczucia drętwienia to ważny element, który przemawia za poddaniem się przeszczepowi włosów właśnie na terytorium Turcji. Szalenie ważnym czynnikiem jest również brak dolegliwości bólowych. Jedyne, co pacjent odczuwa w ciągu pierwszych siedmiu dni od wykonania zabiegu to wrażliwość miejsca poddanego terapii. Z punktu widzenia estetyki i samopoczucia pacjenta bez wątpienia kluczowe jest uzyskanie w pełni naturalnego efektu. Dyskrecja, bezbolesność, krótki czas trwania zabiegu i rekonwalescencji – wszystkie te czynniki wpływają na rosnącą popularność tej skutecznej metody odzyskiwania włosów.

Należy także podkreślić, że zabieg przeszczepu włosów w Turcji to gwarancja najwyższej jakości za cenę dużo niższą niż w Polsce.

Dodaj komentarz