Uroda

Przeszczepy włosów w Turcji – dlaczego są coraz bardziej popularne?

Problem utraty włosów dotyka bardzo wielu osób, szczególnie mężczyzn. Łysienie zwykle przekłada się na pogorszenie postrzegania przez nich swojej atrakcyjności. Ta zmiana w wyglądzie wpływa często negatywnie na ich życie, powodując dyskomfort w codziennych sytuacjach. Rynek medycyny estetycznej odpowiada na potrzeby zdesperowanych klientów, chcących odzyskać gęste naturalne włosy.

Od lat przeszczepy włosów w Turcji przyciągają rzesze klientów. Dzieje się tak, ponieważ Turcja stanowi obecnie potęgę w dziedzinie medycyny estetycznej. Kraj ten ma nowoczesne kliniki z najlepszymi specjalistami posiadającymi bogate doświadczenie w swojej dziedzinie. Wszystko to sprawia, że Turcja zajmuje czołowe miejsce na liście kierunków wybieranych przez osoby poszukujące najwyższej jakości usług oraz zadowalających efektów zabiegu. Każdego roku do Turcji wyjeżdża ponad milion osób w celu przeprowadzenia różnorodnych zabiegów medycznych, w tym przeszczepu włosów. Zróżnicowana oferta usług dostosowana jest do indywidualnych potrzeb klientów, a jakość usług nie odbiega od tych świadczonych w Polsce czy w innych krajach europejskich. Wreszcie podczas pobytu w Stambule istnieje możliwość połączenia leczenia z wypoczynkiem i zwiedzaniem.

Do tego dochodzi jeszcze korzystny aspekt finansowy zabiegu przeszczepu włosów. Zabieg w Turcji jest znacząco tańszy niż w naszym kraju, a dzięki temu dostępny dla znacznie większej liczby osób. Jego koszt oscyluje wokół 1/3 kosztu, jaki trzeba ponieść w Polsce. Konkurencyjne ceny są niewątpliwie argumentem na rzecz wyboru profesjonalnej kliniki przeszczepu włosów w Turcji. Aby zabieg przeszczepu włosów odbył się w sposób bezpieczny i przyniósł oczekiwane rezultaty, należy wybrać firmę, która zapewnia wysoką jakość usług.

Czego możemy oczekiwać od profesjonalnej kliniki przeszczepu włosów w Turcji?

Podczas wyboru kliniki nie warto kierować się jedynie ceną zabiegu. Istotne jest wybranie placówki, która posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia. Zabieg powinna poprzedzać diagnoza stanu włosów, która kwalifikuje pacjenta do zabiegu. Istnieją sytuacje, w których zabieg przeszczepu włosów nie jest wskazany. Kwalifikacja do zabiegu jest pierwszym krokiem, który powinna przeprowadzić firma oferująca usługę transplantacji włosów w Turcji.

Już na miejscu, w Stambule, usługi tłumaczy zapewniają komfort komunikacji i możliwość uzyskania w ojczystym języku szczegółowych odpowiedzi na wszystkie pytania przed zabiegiem. Usługi premium obejmują cały proces prowadzący do przeszczepu – począwszy od organizacji wyjazdu, poprzez pobyt na miejscu, aż po wysokiej jakości świadczenia medyczne. Opieka nad pacjentem nie kończy się na samym zabiegu transplantacji włosów. Trwa zwykle do roku po zabiegu. Po zabiegu pacjent otrzymuje wskazówki dotyczące dbania o skórę głowy po przeszczepie włosów i w każdej chwili może zwrócić się o poradę.

Profesjonalne kliniki łączą doświadczenie lekarzy i doskonałą opieką nad klientem. Lekarze i personel medyczny w Turcji często posiadają międzynarodową praktykę i są doskonale wykształceni, co przekłada się na oczekiwane przez pacjentów efekty zabiegów. Lekarze przeprowadzający zabiegi stosują zaawansowane techniki transplantacji włosów.

Jak wygląda zabieg przeszczepu włosów? Kiedy można oczekiwać efektów?

W tureckich klinikach przeprowadza się zwykle zabiegi zaawansowaną metodą szafirowe mikro FUE (Follicular Unit Excision), polegającą na pobraniu, na przykład z części potylicznej głowy, a następnie na przeniesieniu w inny obszar mieszków włosowych. Aby osiągnąć zadowalający pacjenta efekt końcowy należy ustalić przed zabiegiem przeszczepu włosów, jaka liczba mieszków włosowych ma być przeniesiona w pozbawiony włosów obszar głowy. Zwykle jest to od 3 – 5 tysięcy graftów. Tylko kliniki premium wykonują zabiegi powyżej 6 tys. graftów. Niektóre kliniki oferują w cenie zabieg uzupełniający, jeżeli u pacjenta nie przyjmie się co najmniej 90 procentgraftów.

Istotną informacją dla pacjentów jest to, że przeszczep włosów odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Z tego powodu metoda FUE jest właściwie bezbolesna. Jako dodatkowe działanie po przeszczepie stosowana może być terapia laserowa, która przyspiesza gojenie głowy, poprawia wyniki leczenia i wzmacnia włosy, nadając im pełniejszy wygląd.

Co dzieje się dalej? Przeszczepione włosy rosną przez kilka tygodni po zabiegu, następnie wypadają i na to należy być przygotowanym, ponieważ nie oznacza to porażki zabiegu. Przeszczepione mieszki włosowe pozostają w skórze i to z nich ostatecznie wyrosną włosy w nowym miejscu, co może potrwać nawet do około 12 miesięcy od zabiegu. Wtedy pojawia się ostateczny odrost włosów.

Przeszczepy włosów metodą FUE świadczy mająca własną klinikę w Stambule firma Jack Strong Hair. Zabiegi przeprowadza z udziałem lekarza i oferuje roczną opiekę nad pacjentem po wykonaniu transplantacji włosów. Jej konkurencyjne ceny i wielu zadowolonych klientów są argumentem przemawiającym na rzecz wykonania zabiegu przeszczepu włosów w Turcji właśnie z Jack Strong Hair.

Dodaj komentarz