Uncategorized

Przydatne zakupy w składnicy harcerskiej — gdzie znaleźć osprzętowanie dla harcerza?

Dobry sprzęt i poprawna „wyprawka” są w harcerstwie niezbędne. Oczywiście nie są to najważniejsze elementy przynależności do hufca i drużyny, ale to one pozwalają zdobyć harcerzom odpowiednie umiejętności. Gdzie zatem powinni zaopatrywać się harcerze i jakie wyposażenie powinni dobrać?

Zamiast szukać półśrodków, najlepiej od razu udać się do składnicy harcerskiej, w której znajdują się oficjalne mundury, książki i wiele gadżetów, które przydadzą się jeszcze na starcie przygody ze Związkiem Harcerstwa Polskiego i Związkiem Harcerstwa Rzeczpospolitej. Osoby wdrażające się w temat mogą dzięki temu liczyć na to, że w ich ręce trafią wyłącznie sprawdzone produkty, a te z większym doświadczeniem znajdą jakość, do której są już przyzwyczajone.

Mundur harcerski — zakup odpowiedniego stroju dla harcerza

Odzież harcerska to jeden z elementów, który pomaga uczyć młodzież dyscypliny. Ujednolicone stroje sprawiają dodatkowo, że harcerze lepiej utożsamiają się z grupą i tworzą silną jednostkę. Sam mundur harcerski składa się z kilku elementów, takich jak beret lub rogatywka, chusty, pas czy koszule. Do tego dochodzą wszelkiego rodzaju dodatki takie jak getry (nazywane sztucami), naszywki i plakietki, a także pozostałe oznaczenia widoczne na mundurze (na przykład pokazujące stopień czy konkretną funkcję).

Oczywiście w ubiorze harcerza jest miejsce na swobodę, dlatego w sklepach znajdziemy szeroki wybór zabawnych skarpet czy koszulek z motywami nawiązującymi do życia w drużynie. One z kolei będą świetnym prezentem dla harcerza, który zaabsorbowany jest drużynowymi aktywnościami i obowiązkami.

Książki i gadżety dla harcerzy

Harcerstwo to przede wszystkim nauka i wiele godzin spędzonych na zdobywaniu nowych umiejętności. Nic tak bardzo nie pomaga w tym procesie jak odpowiedni mentor i materiały naukowe. Tych drugich jest na rynku coraz więcej, a składnice oferują szeroką gamę pięknie wydanych poradników, kompendiów wiedzy, śpiewników, notatników i książek. Z ich pomocą harcerze mogą rozszerzyć wiedzę i usystematyzować praktyczne umiejętności.

Wśród innych przedmiotów, jakie nabyć można w składnicy, znajdziemy dodatki do osprzętowania, które mogą przydać się w różnych warunkach. Mowa na przykład o przenośnych apteczkach pierwszej pomocy, czapkach, metalowych kubkach, linkach, kurtkach, nożach, gwizdkach i innych. Również tego typu większe lub mniejsze akcesoria mogą okazać się wspaniałym upominkiem dla harcerza.

Gdzie kupić sprzęt obozowy dla harcerza?

Składnice harcerskie oferują też wiele pozycji, które przydadzą się w życiu obozowym — takie jak łóżka polowe, hamaki, porządne noże, pochodnie parafinowe, namioty, zestawy sztućców i naczyń, plecaki (najpopularniejsze są tzw. kostki lub nowoczesne plecaki turystyczne). To oczywiście zaledwie część pozycji, z których najczęściej korzystają harcerze. Katalogi online składnic i sklepy stacjonarne wręcz pękają od innych propozycji, które tylko czekają, by zostać wzięte do obozu i poddane sprawdzianom polowym.

Dodaj komentarz