Uroda

Rozszerzone naczynka. Zabiegi rekomendowane przez eksperta

Rozszerzone naczynka to problem przede wszystkim estetyczny, z którym można skutecznie walczyć. Chociaż niezwykle ważne jest dotarcie do przyczyn problemu, największym wsparciem okazują się zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Sprawdź, jakie kuracje przynoszą najlepsze efekty.

Czym są rozszerzone naczynka? Jakie są przyczyny ich powstawania?

Zdrowe naczynia krwionośne są elastyczne, mocne i odporne na czynniki zewnętrzne. U niektórych osób dochodzi jednak do pękania naczynek, czego efektem są nieestetyczne pajączki.

Rozszerzenie naczyń krwionośnych ma wiele przyczyn. Chociaż ogromną rolę odgrywają predyspozycje genetyczne, swój udział mają również czynniki zewnętrzne. Zalicza się do nich m.in.:

  • zaburzenia hormonalne,
  • długotrwałe przyjmowanie niektórych leków.

Niekiedy rozszerzone naczynka mogą być następstwem nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV. Ponadto są charakterystyczne dla osób dorosłych, u których występuje trądzik różowaty – wyjaśnia przedstawiciel Kliniki Medycyny Estetycznej Velvet Clinic.

Popękane naczynka mogą występować nie tylko na twarzy, ale również na nogach. W obu przypadkach warto podjąć działania, dzięki którym będzie można przywrócić skórze estetyczny wygląd.

Zabiegi na rozszerzone naczynka – lista

Osoby mające cerę naczyniową, dla której typowe są rozszerzone naczynka krwionośne, mogą skorzystać z dostępnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Kuracje dobierane są w zależności od problemu – z uwzględnieniem obszaru, na którym pojawiają się rozszerzone naczynia włosowate. Chociaż przeznaczone są dla każdego, dotyczą głównie kobiet. To właśnie one najczęściej decydują się na usuwanie zmian na policzkach, skrzydełkach nosa, nogach itp.

Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie to wszechstronny zabieg, którego celem jest poprawa wyglądu zewnętrznego skóry. Polega na naświetlaniu wybranego obszaru, dzięki czemu możliwe jest oddziaływanie na określone struktury skóry. W ten sposób można nie tylko usunąć pękające naczynka, ale również zredukować przebarwienia. Zabieg pozwala również zredukować rumień.

Zamykanie naczynek

Laserowe zamykanie naczynek zalecane jest osobom mającym naczynka na twarzy oraz nogach. Laser pozwala zamknąć rozszerzone naczynia krwionośne za pomocą wiązki światła, która wnika nie tylko w melaninę, ale i oksyhemoglobinę. Dzięki temu można usunąć różnego rodzaju zmiany – zarówno w postaci pajączków, jak i przebarwień czy zmian rubinowych.

Po laseroterapii sporadycznie pojawia się zaczerwienienie czy lekki obrzęk. Po zabiegu konieczna jest ochrona przeciwsłoneczna, dlatego nadmierna ekspozycja na słońce jest zakazana. Zaleca się także ograniczyć wysiłek fizyczny.

Skleroterapia

Skleroterapia to rodzaj zabiegu, dzięki któremu można pozbyć się zarówno żylaków, jak i pajączków na nogach. W ten sposób usuwane są również teleangiektazje. Istotą jest wstrzyknięcie specjalnej substancji aktywnej, której działanie przyczynia się do obkurczenia ściany naczyń krwionośnych.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegów

Wyżej wymienione zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pozwalają przede wszystkim na usunięcie rozszerzonych naczynek – niezależnie od stopnia zaawansowania problemu. Większość z nich umożliwia również zredukowanie widocznych przebarwień, usunięcie zmian rubinowych. Sprawdzają się w przypadku rumienia na skórze twarzy.

Przed przystąpieniem do zabiegu warto zapoznać się z przeciwwskazaniami. Chociaż kuracje są bezpieczne i bezinwazyjne, ich wykonanie nie jest możliwe w kilku przypadkach. Zalicza się do nich m.in.:

  • ciążę i karmienie piersią,
  • przyjmowanie leków i ziół światłouczulających,
  • stosowanie kremów z retinolem,
  • stosowanie peelingów mechanicznych (należy zaprzestać ich stosowania z wyprzedzeniem),
  • niektóre choroby, np. cukrzycę, bielactwo.

Warto zapoznać się z przeciwwskazaniami dotyczącymi konkretnego zabiegu, ponieważ mogą się one nieznacznie różnić.

Jakie efekty dają zabiegi na pajączki?

Zastanawiasz się, jakie są efekty leczenia pajączków? Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej dają znacznie lepsze rezultaty niż kosmetyki. Wyraźne zmiany widoczne są już po pierwszym zabiegu. Utrzymują się przez długi czas, ale wszystko zależy od ochrony skóry wrażliwej przed czynnikami powodującymi problemy naczyniowe.

Przyjdź i przekonaj się o skuteczności zabiegów na rozszerzone naczynka w Velvet Clinic

Dodaj komentarz