Uncategorized

Salsa – 3 powody dla których warto się jej uczyć

Salsa to niezwykle energiczny taniec, który wiele osób kojarzy głównie z latynoamerykańskimi rytmami. Można ją tańczyć zarówno w parach, jak i samotnie. Zyskała na popularności na całym świecie, więc nic dziwnego, że stała się nie tylko uniwersalna, ale również powstało jej wiele odmian. Z jakich trzech powodów warto nauczyć się ją tańczyć? Podpowiadamy.

1. Salsa to doskonały sposób poprawy kondycji fizycznej

Jest wiele stylów tanecznych, ale salsa to jeden z tych, które warto umieć niezależnie od wieku. Świetnie nadaje się do różnego rodzaju zabaw tanecznych i to nie tylko w stylu latynoamerykańskim. Wystarczy spojrzeć na genezę słowa „salsa”, aby zrozumieć, że jest to miks wielu rytmów. Z hiszpańskiego ten rodzaj tańca oznacza po prostu „sos”. Nic więc dziwnego, że w trakcie przebywania na parkiecie nasze ciało musi nieustannie pracować wszystkimi mięśniami. Wszystko po to aby móc nadążyć nad dynamicznie zmieniającymi się rytmami muzycznymi.

W trakcie tańca nasze ciało angażuje wszystkie grupy mięśni. Jeśli nauczymy się czerpać z salsy przyjemność to przyczyni się to do tego, że nasze mięśnie staną się dużo bardziej elastyczne, odporne na kontuzje, a w konsekwencji tego poprawimy własną kondycję. Może uda się także zrzucić zbędne kilogramy.

2. Salsa daje radość i satysfakcję

Salsa to jeden z nielicznych rodzajów tańców, który daje ogrom radości i przyjemności dla obojga partnerów. Mimo tego, że można ją tańczyć samodzielnie to jednak najwięcej satysfakcji i szczęścia można czerpać bawiąc się na parkiecie w parze. Obserwowanie tancerzy wyzwala pozytywne emocje. Ich ruchy są idealnie skoordynowane, a ciała poddają się rytmom płynących z głośników. Aby doświadczyć przyjemności i radości z salsy należy przejść krótkie szkolenie pod okiem doświadczonych instruktorów. Samodzielna nauka obarczona jest ryzykiem błędów i nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty.

3. Salsa jest w modzie

Istotnym argumentem przemawiającym za nauką salsy jest po prostu to, że jest ona aktualnie w modzie. Jest to taniec bardzo uniwersalny, który można tańczyć zarówno na własnym weselu, jak i na zwykłej potańcówce lub jakiejkolwiek imprezie muzycznej. Styl tańca wyróżnia się niezwykłą dynamiką. Tancerze dość często zwracają na siebie uwagę innych gości. Wystarczy chociaż przez chwilę zaobserwować salsę, aby pozazdrościć i samemu zapragnąć tańczyć w tym stylu. Nic więc dziwnego, że wiele osób wpisuje w wyszukiwarkę popularne frazy „salsa Gdańsk”, aby móc znaleźć dobrą szkołę taneczną w której posiądą niezbędne umiejętności.

Dodaj komentarz