Uroda

Sauna na włosy – efekty zabiegu

Jeśli Twoje włosy są przesuszone i zniszczone po zimie, zdecyduj się na ich intensywną, ale w pełni bezpieczną regenerację. Z pomocą przychodzi zabieg, który cieszy się dzisiaj ogromną popularnością niemal na całym świecie. To sauna na włosy, możesz wykonać ją w profesjonalnym salonie albo we własnym SPA w domowej łazience. Sprawdź, jak spektakularne efekty daje saunowanie włosów.

Sauna na włosy – jak wygląda zabieg?

Zabieg rzeczywiście wykorzystuje wysoką temperaturę oraz wilgoć, czyli czynniki, jakie są typowe dla sauny, natomiast priorytetowe znaczenie mają tutaj użyte preparaty odżywcze i regenerujące. Powinny być one dopasowane do indywidualnych potrzeb, uwzględniając stan włosów, ich strukturę czy codzienne układanie fryzur.

Sauna na włosy składa się z kilku etapów. Przede wszystkim należy dokładnie oczyścić włosy specjalnym szamponem, dopiero później można nanieść na nie preparaty z witaminami. W ich skład bardzo często wchodzi keratyna, która odpowiada za gładką strukturę włosów i ich blask.

W salonach fryzjerskich sauna na włosy przeprowadzana jest pod specjalną kopułą generującą ciepłe powietrze. Właśnie dzięki niemu łuski włosów się otwierają, a składniki odżywcze mogą głębiej wniknąć w ich strukturę. W warunkach domowych z powodzeniem można zastosować specjalny turban, dostępny na przykład na  https://kontigo.com.pl/, a efekty zabiegi wzmocnić suszarką do włosów.

Sauna na włosy – na jakie efekty można liczyć?

Sauna na włosy wykonywana w salonie fryzjerskim to wydatek rzędu 50 złotych, natomiast takie same zabiegi realizowane w warunkach domowych będą kosztować jedyne 5 złotych. Jeśli w domowych warunkach chcesz uzyskać dokładnie takie same efekty sauny na włosy, jak w salonie fryzjerskim, wykorzystaj profesjonalne kosmetyki. Należy wybrać odpowiedni peeling do skóry głowy, szampon oczyszczający, serum i maskę odżywczą. Ten musi być wykonany z materiału, który zapewnia izolację ciepła, powinien być też wielokrotnego użytku.

Jak przeprowadzić zabieg? W pierwszej kolejności należy oczyścić włosy i skórę głowy specjalnym peelingiem, spłukać preparat dokładnie i nałożyć kosmetyki regenerujące. Wykorzystaj turban i ciepło suszarki, a następnie spłucz włosy koniecznie zimną wodą, aby zamknąć ich łuski.

Sauna na włosy, jeśli tylko wykonywana jest regularnie, daje naprawdę spektakularne efekty. Zaleca się wykonywanie zabiegu przynajmniej raz w miesiącu. Dzięki temu włosy pozostaną wygładzone, odżywione, mocne, lśniące, nie będą się puszyć ani elektryzować. Preparaty regenerujące wnikają w głąb struktury włosów, naprawiając te zniszczone i chroniąc przed destrukcyjnymi czynnikami.

Dodaj komentarz