Moda

Sklep stacjonarny czy internetowy – gdzie kupować buty?

Wiele osób zastanawia się, gdzie najlepiej kupować buty – stacjonarnie czy przez internet. Oba te rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Przed podjęciem decyzji co do miejsca zakupu obuwia, warto więc poznać zarówno wady, jak i zalety sklepów stacjonarnych oraz prowadzonych online.

Jakie są zalety i wady sklepów stacjonarnych z butami?

Najpopularniejszym sposobem na kupienie butów wciąż jest wizyta w stacjonarnym sklepie. W tym celu można wybrać się np. do sieciowych sklepów, w których znajduje się obuwie produkowane przez różne firmy. Chcąc kupić buty od konkretnego producenta, warto jednak udać się do jednego z jego oficjalnych punktów handlowych, ponieważ dostępny jest tam większy wybór modeli danej marki. Duże firmy mają ich najczęściej kilka lub kilkanaście w całej Polsce. Przykładowo firmowe sklepy stacjonarne Converse, czyli znanego przedsiębiorstwa oferującego popularne trampki, znajdują się w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu i Krakowie.

Kupowanie w stacjonarnym sklepie ma jedną, podstawową zaletę – pozwala na obejrzenie obuwia na żywo. Dzięki temu, można sprawdzić różne jego różne modele i na tej podstawie ocenić, które z nich prezentują się najlepiej i pasują do wybranej stylizacji. Ułatwia to również naoczne sprawdzenie jakości wykonania butów. Oprócz tego, wizyta w stacjonarnym salonie pozwala na przymierzenie wielu par obuwia. W ten sposób istnieje pewność, że wybierzemy idealny model, który jest nie tylko ładny, lecz przede wszystkim wygodny i komfortowy w noszeniu.

Minusem takiego rozwiązania jest czas, który trzeba poświęcić na dojazd do danego punktu handlowego, a następnie na zakupy w nim. Może to być uciążliwe zwłaszcza dla osób zapracowanych lub niezwykle aktywnych, a także takich, które po prostu nie przepadają za chodzeniem po sklepach. Trzeba również pamiętać, że nie zawsze i nie we wszystkich salonach stacjonarnych jest dostępna pełna gama rozmiarów obuwia, co może utrudniać zakupy.

Należy również zwrócić uwagę na to, że nie każdy sklep stacjonarny zapewnia możliwość zwrotu niewadliwego towaru, ponieważ taka konieczność nie wynika z przepisów prawa. Wiele punktów handlowych wprowadza jednak takie rozwiązanie. Przed zakupami warto dopytać, jaka jest polityka zwrotów konkretnego sklepu.

Czy warto kupować buty online?

Zakupy w sklepach internetowych zyskują coraz większą popularność. Dzieje się tak z prostego powodu – są one po prostu wygodne i pozwalają na zaoszczędzenie czasu. W sieci w jednej chwili można przejrzeć ofertę wielu punktów handlowych, co zwiększa szansę na szybkie znalezienie wymarzonych butów. Ponadto w sklepach online najczęściej dostępne jest obuwie we wszystkich rozmiarach proponowanych przez danego producenta.

Zaletą sklepów niestacjonarnych jest także to, że polskie prawo zawsze gwarantuje możliwość zwrotu zakupionego towaru w ciągu 14 dni od chwili zakupu. Wiele firm wydłuża jednak ten czas np. do 30 dni.

Wadą sklepów online jest bez wątpienia fakt, że nie pozwalają one na przymierzenie wybranych butów. Aby odpowiednio dopasować ich rozmiar, należy więc dokładnie zmierzyć swoją stopę – instrukcja mówiąca jak to zrobić powinna znajdować się na stronie internetowej danego punktu handlowego.

Dodaj komentarz