Uncategorized

Sposoby walki ze zmarszczkami

Życie kobiet bywa trudne – szczególnie, jeżeli chodzi o wygląd. Panowie nie są aż tak krytykowani za każdy najmniejszy wyprysk lub zmarszczki – a panie wręcz przeciwnie. To właśnie dlatego tak trudno jest nam pogodzić się z tym, że na naszej twarzy występują pierwsze zmarszczki. Początkowo możemy jeszcze spróbować radzić sobie z tym delikatnie – zmieniając dietę i nawilżając skórę. Potem jednak trzeba już postępować w sposób bardziej konkretny, bo przecież nie będziemy młodnieć – wręcz przeciwnie. Nie popadajmy jednak w panikę, bo obecnie mamy do dyspozycji bardzo wiele wartościowych kosmetyków i zabiegów, które zwalczają zmarszczki.

Na pewno w dalszym ciągu warto zadbać też o wspomniane już odżywianie – to, co jemy ma po prostu znaczenie. Niejednokrotnie lekarze ostrzegali nas przed tym, że jeżeli odżywiamy się źle to będzie to po nas widać – nie tylko na wadze, ale także na skórze. To jednak jeszcze nie wszystko. Konieczne będzie prawidłowe nawadnianie organizmu – przynajmniej dwa litry wody dziennie. Nie zaszkodzi nam też trochę ruchu na powietrzu. Będąc tam pamiętajmy jednak też o ochronie przed słońcem – promienie słoneczne w nadmiarze bardzo szkodzą naszej skórze i to właśnie one są główną przyczyną przedwczesnego pojawiania się zmarszczek.

Krem czy olejek?

W sklepach mamy naprawdę duży wybór, jeżeli chodzi o różne kosmetyki przeciw zmarszczkom. Możemy stosować kremy, ale warto dobrze dopasować je do swojej cery – zwykle jest to po prostu stosowanie metody prób i błędów. Nie każda z nas zna swój typ skóry, więc kierujmy się tutaj opiniami innych i starajmy się przesadnie nie oszczędzać – tanie kosmetyki nie są raczej zbyt wiele warte. Różnego rodzaju olejki cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ nie od dzisiaj wiadomo, że bardzo dobrze wnikają one w głąb skóry i w ten sposób eliminują zmarszczki. Nie wszystkie panie są jednak fankami takiego rozwiązania, bo są one tłuste i czasami przez to także bardzo widoczne na twarzy.

A może botoks?

A jeżeli nie lubimy stosować kremów i nie chcemy długo czekać na efekty – zawsze w grę wchodzi także botoks. Ten zabieg wykonywany jest przez coraz więcej kobiet, ponieważ zapewnia bardzo dobre rezultaty i są one widoczne przez całkiem długi czas. Wstrzyknięcie toksyny botulinowej powinno zapewnić nam twarz wolną od zmarszczek przez okres przynajmniej 6-9 miesięcy. Musimy jednak uważać, bo skorzystanie z pomocy niewykwalifikowanych specjalistów może tutaj grozić uzyskaniem niezbyt naturalnego wyglądu twarzy – sprawdzajmy gabinety, do których umawiamy się na botoks. W Warszawie polecamy klinikę Projekt Skóra.

Dodaj komentarz