Uncategorized

Sprzęty do ćwiczeń – na co się zdecydować?

Nie każdy ma miejsce w domu, aby wstawić atlas, bieżnię lub zorganizować przestrzeń do ćwiczeń. W związku z tym wiele osób, dla własnej wygody wybiera zewnętrzne obiekty i siłownie, gdzie może poćwiczyć. Sprawdź, jakie akcesoria przydadzą Ci się w trakcie treningu.

Akcesoria treningowe są nieodłącznym elementem wielu sportowców. Możesz z nich korzystać w domu, bo nie zajmą tyle miejsca co wspomniany atlas, a także na siłowni. Sprzęty przydadzą się także zawsze wtedy, gdy nie możesz wybrać się na trening. Sprawdzą się również w sytuacji, gdy wypada dzień treningowy, ale masz wyjątkowo mało czasu i wolisz wykonać ćwiczenia w domu. Na co zwrócić uwagę i co warto mieć przy sobie podczas aktywności fizycznej?

Martwy ciąg i nie tylko

Sprzęty do ćwiczeń przydają się niemal zawsze. Duże ciężary pomogą wyrzeźbić sylwetkę i zbudować masę mięśniową, ale odciskają też piętno na ciele. W związku z tym warto pamiętać o rękawicach, które ochronią dłonie m.in. przed otarciami i odciskami.

Martwy ciąg to popularne ćwiczenia, w którym pojawiają się duże obciążenia. Poza rękawicami, warto postawić na pas ochronny, zabezpieczający odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Jest to element wykorzystywany przez profesjonalistów i amatorów, a wszystko w trosce o bezpieczeństwo.

Część osób przy wykonywaniu martwego ciągu sięga o paski treningowe. Zaczepiane na nadgarstkach, pomagają w wykonywaniu wspomnianego ćwiczenia, a także podciąganiu na drążku, unoszenia sztangi czy ściągania na wyciągu.

Mata do ćwiczeń

W czasie pandemii, gdy siłownie były zamknięte, wiele osób sięgnęło po akcesoria, które ułatwiały ćwiczenia w domu. Wśród nich dużą popularnością cieszyły się maty. Sprzęt zwykle nie zajmuje wiele miejsca, a dzięki niemu większość aktywności wykonywanych na ziemi, przychodzi łatwiej. Maty różnią się grubością, a więc można je łatwo dostosować do indywidualnych preferencji. Po treningu wystarczy ją zwinąć i schować do szafy lub pod łóżko.

Mini roller

Po treningu, już nie tylko w czasie pandemii, przydaje się roller. Sprawdza się idealnie do precyzyjnego rozluźniania mięśniowo-powięziowego. Mniejszy jest dokładniejszy i zapewnia głębszy automasaż. Zaleca się, aby stosować go po wcześniejszym ogólnym rolowaniu przy użyciu standardowego wałka. Każdy, kto potrzebuje chwili wytchnienia i relaksu, może zaopatrzyć się w taki sprzęt.

Hantle

W idealnej sytuacji masz do dyspozycji przestrzeń niczym Mariusz Pudzianowski w swoim domu. Jednak nie każdy ma możliwość wygospodarować tyle miejsca. Niemniej jednak możesz zaopatrzyć się w zestaw hantli (2 szt.) o wadze 2 lub 4 kg. W sieci znajdziesz wiele ćwiczeń z niewielkim obciążeniem. Opcjonalnie, pomocną osobą w ułożeniu z nimi treningu, będzie trener personalny. Wydaje się, że obciążenie jest niewielkie, ale może „dać w kość”.

Sprzęty do ćwiczeń nie zawsze zmieszczą się w domu, a tym bardziej w mieszkaniu. Nie zmienia to faktu, że osobom, które nie szukają wymówek i dążą do celu, wystarczy tylko kawałek podłogi i kilka akcesoriów. Te ostatnie umożliwią wykorzystanie np. masy własnego ciała do ćwiczeń, ale także ochronią przed przeciążeniami lub otarciami. Niewielkie obciążenia potrafią wycisnąć „siódme poty”, a przy tym zawsze możesz mieć je pod ręką. Gotowy na trening? Ruszaj!

Dodaj komentarz