Moda

Stylizacja na jesień – co wybrać, gdzie szukać inspiracji?

W poszukiwaniu pomysłów na to, jaka stylizacja na jesień byłaby dla nas idealna, warto zacząć od zadania sobie pytania, czy szukamy jej do pracy, na wypad z przyjaciółmi, spacer, wyjście do kina czy może na bardziej formalne spotkania biznesowe? W zależności od tego, jaka okazja jest przed nami, dobrze jest dobrać pasujący do niej strój i dodatki. Inspirowane jesiennymi kolorami, ale i dobrane do potrzeby – dodadzą naszemu lookowi pewności siebie i klasy!

Ciekawa stylizacja na jesień – przegląd

Po podzieleniu jesiennych stylizacji na konkretne okazje, dopasujmy do nich po kilka różnych wariacji odzieżowych, które ułatwią nam znalezienie stylizacji idealnej!

Formalnie (praca, biuro, delegacja, firma)

  • Brązy – w każdym możliwym wydaniu, od tych delikatnych i subtelnych, przez kolory kasztana, hebanu, orzecha i półśrodki. W zestawieniu z białą koszulą czy ciemnymi spodniami, te barwy będą jesienią wyglądały świetnie, a utrzymają elegancki, służbowy ton.
  • Biel i czerń – spódnica + bluzka lub spodnie, koszula i żakiet. Klasyka na każdą porę roku, również jesień!
  • Fiolety i grafit – stonowana, formalna nuta grafitu ożywiona soczystym fioletem np. w formie dodatku (pasek, torebka, apaszka), doda stylizacji energetycznego charakteru
  • Oliwka i zieleń – idealny pomysł na przełamanie firmowej nudy i wprowadzenie do stroju nieco więcej życia.

Swobodnie (wyjście z przyjaciółmi, restauracja, kino)

Jesień jest piękna, więc warto korzystać z jej kolorów! Pamiętajmy o tym, wychodząc z pracy, w której często nie mamy możliwości eksperymentowania z mocno barwnymi strojami. Jeśli firmowy dress code nam na to nie pozwala, przenieśmy tę jesienną feerię barw na „po pracy”! Czerwień w stu wariacjach – od spodni, płaszcza, żakietu po koszulę czy sportowe bluzy, żółć – ciepła miodowa, limonkowa, ostra jak cytryna, dalej pomarańcze – żywe, mocne, spłowiałe, zgnite. Te kolory zrobią ze swobodnych stylizacji prawdziwe arcydzieło. Nie zapominajmy też o różach i fioletach – choć w naturze ich nie ma, to w damskim stroju na swobodne szaleństwa, jak najbardziej te barwy powinny się znaleźć.

Z nutką szaleństwa (imprezy wieczorową porą)

Tu dobór stylizacji nie musi być kierowany jesienią, ani jej kolorami! Pamiętajmy o tym, że zupełnie swobodne imprezy, zwłaszcza rozgrywające się w tle oświetlenia dyskotekowego czy barowego, oczekują wręcz żywych, intensywnych i mocnych kolorów, a nie „nudnej jesieni”. Przy tych okazjach zapomnijmy o porze roku i bawmy się kolorami, dodatkami, brokatem i światłem!

Na koniec: idealna stylizacja jest tą, w której czujesz się po prostu świetnie!

Dodaj komentarz