Moda

Sukienki na jesień – moda, trendy, zakupy

Wybór sukienki na jesień potrafić zaskoczyć nawet najbardziej wprawioną w przeszukiwanie sklepowych wieszaków kobietę. Nic dziwnego! Co sezon projektanci mody serwują nam coraz więcej intrygujących fasonów, które z jednej strony wpadają w oko i chciałoby się je mieć, a z drugiej – nijak nie da się kupić wszystkiego. Co wybrać? W jaką kolorystykę uderzyć? Które modele są na topie?

Sukienki na jesień – co na wieszakach, co na półkach?

Pierwszą rzeczą, jaką warto rozważyć zanim udamy się do sklepu na poszukiwanie nowej, jesiennej sukienki, jest kwota jaką chciałybyśmy na nią przeznaczyć. Tak, tak! Nawet jeśli trzymamy budżet w ryzach, to nierzadko po wejściu do ulubionej sieci czy butiku, w którym zobaczymy dziesiątki nowych modeli – możemy nie zapanować nad decyzjami. Zatem, primo: załóżmy górny budżet do wydania i nie bierzmy na zakupy więcej!

Patent: ustaw limit na kracie kredytowej, który nie pozwoli ci nią tego dnia zapłacić więcej niż np. 1000 zł. To się świetnie sprawdza i ułatwia zakupy!

Jaki krój sukienki na jesień?

  • Dłuższy rękaw. To krój podstawowy i najchętniej wybierany – w takiej sukience będzie nam ciepło i bez obaw przetrwamy nawet w czasie krótkich spacerów po chłodnym parku. Dłuższy rękaw świetnie sprawdzi się tez do pracy i nie spowoduje dygotania z zimna przy firmowych klimatyzatorach.
  • Rękawek 3/4. Bardzo dobry pomysł na to by „wilk był syty i owca cała”. Jeśli sukienka kojarzy nam się z lekkością, ale jednocześnie nie chcemy marznąć, to taki rękawek będzie idealny. Ociepli ciało, ale i utrzyma wygląd lekkości, zwiewności, elegancji.
  • Bez rękawów + bolerko lub bluzka. Opcja polecana kobietom, które lubią ciekawe zestawienia i nie znoszą nudy. Do tej samej sukienki jesiennej bez rękawów można dobrać dziesiątki bluzek, narzutek, bolerek, a nawet marynarek, które zasłonią nagie ramiona i za każdym razem stworzą inną, ciekawą stylizację. To także krój wprost wymarzony dla osób o wyższym stopniu pocenia się, które np. w odzieży z długim rękawem szybko się meczą. To, co narzucone na sukienkę bez rękawków można wygodnie zdjąć, ochładzając jednocześnie organizm. W przypadku sukienki z długim rękawem – z wiadomych powodów nie jest to możliwe.

Jaki kolor?

Taki, jaki lubisz najbardziej! Jesień, choć zwykle kojarzy nam się z deszczem, wcale nie musi być nudna, smutna i szaro-bura również w naszej odzieży. Wręcz przeciwnie! Zdecydowanie warto jest poszaleć z kolorystyką, co nie tylko sprawi, że w wybranej sukience będziemy wyglądać energetycznie, ale i tak się poczujemy. Kolory mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie i na to, jak odbiera nas otoczenie. Żywe, jasne i ciepłe – sprawią, że ludzie będą widzieć w nas pozytywnego i chętnego do działania ducha. Nie dajmy się zatem wtłoczyć w schemat „skoro jesień, to niech będzie ciemne i bure”. 

Dodaj komentarz