Uroda

Suplementy na porost i kondycję włosów – jakie składniki przyjmować?

W sklepach znaleźć można całą masę różnego rodzaju kosmetyków, w tym szamponów, odżywek, masek i wcierek, działających na włosy od zewnątrz. Nie wszystko da się jednak naprawić w ten sposób, a powód słabej kondycji włosów często może leżeć na przykład w niedoborach ważnych składników odżywczych, których nie przykryje żadna odżywka. Jakie suplementy warto przyjmować, chcąc zadbać o kondycję swoich włosów, ich grubość, albo nawet ilość?

Witaminy i minerały na mocne, błyszczące włosy

Najlepiej oceniane i najczęściej wybierane suplementy diety polecane na włosy od marek takich jak Bionic w swoim składzie posiadają zestaw witamin, w tym głównie witaminę A, E, D oraz C, a także biotynę, nazywaną witaminą H. Wszystkie ze wspomnianych witamin można znaleźć w produktach takich jak warzywa, owoce i ryby. Suplementacja nie jest konieczna, kiedy wraz z dietą do organizmu dostarczane są wszystkie niezbędne składniki odżywcze, jednak w rzeczywistości niewiele osób je tak zdrowo i zróżnicowanie.

W suplementach, których przyjmowanie może pozytywnie wpłynąć na kondycję włosów, często znaleźć można także takie składniki jak krzem albo keratyna, która odpowiada za ich gładkość. Ich suplementacja jest szczególnie polecana paniom, które często poddają swoje włosy działaniu wysokiej temperatury, używając urządzeń do stylizacji takich jak lokówka albo prostownica.

Porost i wypadanie włosów – czy suplementy mogą pomóc?

Wypadanie włosów może być spowodowane niedoborami ważnych składników odżywczych, jednak może być również objawem poważniejszych chorób i dolegliwości. Jeśli problem nie ustępuje, a wypadanie jest znaczne, warto skonsultować się z lekarzem choćby w celu wykonania prostych badań krwi, które zweryfikują niedobory witamin i minerałów w organizmie.

Jakie suplementy poleca się przy walce z wypadającymi i osłabionymi włosami? Przede wszystkim są to preparaty bogate w wapń, potas i żelazo, a także witaminę C, E, K, oraz witaminy z grupy B. Podobny zestaw sprawdza się na porost włosów. W tego rodzaju suplementach pojawia się także cynk i mangan, albo kolagen, wzmacniający elastyczność włosów i aktywność mieszków włosowych.

Dodaj komentarz