Food,  Zdrowie

Świeże cytrusy – czy warto pić z nich soki?

Jest wiele cytrusów, z których można zrobić soki, dlatego, nawet jeśli ktoś nie lubi jednego, to może sięgnąć po inny i z niego zrobić sok do picia. Wyciskane soki z cytrusów są nie tylko smaczne, ale picie ich daje wiele korzyści dla zdrowia. Są to owoce soczyste, z których bardzo łatwo jest wycisnąć i zrobić sok do picia.

Korzyści z picia soków cytrusowych

Cytrusy to duża dawka witamin dla organizmu, istna bomba witaminowa. Wspomagają zdrowie i odporność, ale oprócz tego mają również właściwości odchudzające, jest nawet specjalna dieta cytrusowa, która oczyszcza organizm z zalegających toksyn i pozwala utrzymać szczupłą sylwetkę. Wpływają także na wygląd, ponieważ ujędrniają ciało. Ponadto ich regularne spożywanie wspomaga produkcję krwinek czerwonych oraz zwalcza cholesterol. Soki wyciskane z cytrusów, to także silne przeciwutleniacze, dodatkowo wykazują działania antybakteryjne oraz przeciwzapalne. Jest bardzo wiele korzyści z picia świeżych cytrusów.

Soki z cytrusów to bogate źródło witaminy C, witaminy E, witamin z grupy B, beta-karotenu, składników mineralnych m.in. potasu, wapnia, magnesu, fosforu. Są również dobrym źródłem rutyny, która uszczelnia naczynia krwionośne.

Jak często pić wyciskane soki z cytrusów?

Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań, to można codziennie pić soki wyciskane z tych owoców. Ich regularne spożywanie bardzo pozytywnie wpływa na organizm. Jeżeli natomiast są jakieś przeciwwskazania, to warto skonsultować się z lekarzem, który powie, w jakich ilościach można je spożywać, czy należy wyeliminować wszystkie świeże cytrusy, czy tylko jakąś część.

Chemoprewencja – niezwykłe właściwości w zwykłych owocach

Dzięki świeżo wyciskanym owocom z cytrusów organizm człowieka dostaje naturalnych substancji, które mają działania hamujące, opóźniające i odwracające kancerogenezę. Chemoprewencja oddziałuje już na wczesne etapy procesu powstawania komórek nowotworowych w ludzkim organizmie. Co jest bardzo ważne i korzystne dla zdrowia.

Przygotowanie soku z cytrusów

Pierwsze co należy zrobić, to wybrać cytrusy, z których ma być zrobiony sok. Następnie trzeba pozbyć się skórki, która będzie dawała gorzki smak, a w dodatku na jej powierzchni mogą znajdować się środki chemiczne. Tak przygotowane owoce można zacząć wyciskać, można to robić ręcznie, ale skuteczniejsze będą narzędzia do wyciskania, ponieważ pozwolą na wyciśnięcie i zachowanie większej ilości składników. Najbardziej polecanym narzędziem jest wyciskarka do owoców, która zachowa wszystkie właściwości i składniki odżywcze. Niezależnie od metody przygotowany i wyciśnięty sok można wypić z dodatkami, jeżeli ktoś lubi lub tylko świeży napój.

Wyciskane soki z cytrusów są nie tylko smaczne, ale również bardzo korzystne dla zdrowia i organizmu, dlatego warto regularnie wyciskać i pić z nich soki. To doskonałe napoje szczególnie dla osób, które lubią cytrusy, ale powinna je spożywać w postaci zarówno naturalnej, jak i płynnej każda osoba, która dba i ceni zdrowie. Znajdziesz je na stronie https://naszatlocznia.pl/k/soki-wyciskane/

Dodaj komentarz