Uroda

Szybki makijaż do pracy

Zazwyczaj przed pracą nie mamy zbyt wiele czasu na makijaż, dlatego stawiamy na absolutną podstawę. Jak szybko się pomalować? Jakie kosmetyki będą nam potrzebne? Podpowiadamy!

Makijaż do pracy

Szczególnie kiedy zaczynamy pracę rano, często zdarza nam się, że śpimy do ostatniej możliwej chwili. Nawet jeśli chcemy się pomalować, mamy na to bardzo mało czasu. Jak może wyglądać przykładowy szybki makijaż do pracy?

Pielęgnacja

Przed nałożeniem makijażu pamiętaj o pielęgnacji. Oczyszczenie twarzy po nocy, stonizowanie jej, by przywrócić odpowiednie PH skóry, nałożenie kremu pod oczy i na twarz oraz szyję to absolutne minimum. Pozwól pielęgnacji wchłonąć i wtedy rozpocznij makijaż.

Potrzebujesz trwałości

W pracy zazwyczaj spędzamy dużą część dnia, chcemy więc, by makijaż był trwały. Aby tak się stało, warto zastosować przed jego nałożeniem bazę, a po – spray utrwalający. Dzięki temu wszystko powinno pozostać na miejscu na długie godziny. 

Krok pierwszy – ukrycie zmęczenia

Zazwyczaj rano chcemy ukryć zmęczenie wypisujące się na naszej twarzy – cienie pod oczami, wszelkie niedoskonałości, ziemistość cery. Dlatego potrzebne są dwa niezbędniki – podkład i korektor. Do ich nałożenia potrzebne będą gąbeczki do makijażu lub pędzel. Kolejności nakładania jest kilka. Można na przykład najpierw wyrównać koloryt podkładem, omijając okolicę oczu, następnie pod oczami i na niedoskonałości nałożyć korektor. 

Utrwalenie

Całość poprzedniego kroku utrwalamy za pomocą pudru – można go nałożyć za pomocą puszka, gąbki lub pędzla. Jeśli chcemy nałożyć go w małej ilości, najlepiej sprawdzi się jednak pędzel.

Pokreślenie brwi

Uzupełnij i pokreśl delikatnie swoje brwi. Dzięki temu cała twarz stanie się bardziej wyrazista. Możesz użyć w tym celu kredki lub cieni. Utrwalisz wszystko żelem do brwi. Jeśli twoje brwi są ciemne i gęste, sam żel sprawdzi się bardzo dobrze.

Kreska i tusz

Eyeliner sprawi, że nasze oko wyda się większe i bardzie wyraziste. Do tego ciemne rzęsy podkreślą kontrast względem oka. Dzięki temu nasze oczy będą przyciągać i wyglądać świetnie!

Kontur i rozświetlenie

Trochę bronzera pod kość policzkową, różu na szczyt policzków i rozświetlenia na policzkach, nosie czy łuku kupidyna i nasz makijaż przestanie być płaski. 

Szminka 

Na koniec wszystko zwieńczymy pomadką – w kolorze, który lubisz najbardziej. Może być wyrazista lub delikatna – tak jak lubisz. Pamiętaj o tym, że warto dbać o swoje usta i przed makijażem nałożyć na nie pomadkę ochronną, a co jakiś czas robić peeling, aby pozbyć się suchych skórek. 

Artykuł napisano we współpracy z Wizaz24.pl.

Dodaj komentarz