Moda,  Uroda

Tatuaże na nadgarstku – najmodniejsze wzory

Tatuaże na nadgarstku zdecydowanie przykuwają uwagę, między innymi dlatego, że jest to jedno z bardziej widocznych miejsc na ciele. Na szczęście, podejście do tatuaży zdecydowanie zmieniło się w ciągu ostatnich lat. Malowideł na ciele nie kojarzymy już wyłącznie z typami spod ciemnej gwiazdy, decydują się na nie zarówno starsi mężczyźni, jak i młode kobiety. Wykonują je wszyscy, od celebrytów po przedstawicieli zaufania publicznego. Jakie wzory na tatuaż na nadgarstku będą modne w tym roku? Wybraliśmy dla Was najpiękniejsze propozycje!

Tatuaż na nadgarstku dla każdego

Tatuaże to jeden z najstarszych sposobów zdobienia ciała, świadczą o tym m.in. liczne archeologiczne znaleziska. Sam termin „tatuaż” z języka polinezyjskiego oznacza właśnie malowidło. Dawniej tatuaże utożsamiano z żeglarzami, którzy swoje ciała ozdabiali podczas dalekich wypraw. Później przyszedł czas, że rysunki na ciele kojarzono wyłącznie z przedstawicielami świata przestępczego. Dla przykładu w Japonii temat tatuaży wciąż stanowi temat tabu, gdyż były one zarezerwowane dla yakuzy, czyli japońskiej mafii.

W ostatnich latach tolerancja na tatuaże znacznie się zwiększyła. Malowidła na ciele noszą nawet prawnicy, lekarze oraz przedstawiciele zaufania publicznego. Są jednak wciąż zawody, u których tatuaż nie jest akceptowany. Należą do nich na przykład stewardessy oraz stewardzi. Dlatego, jeśli chcesz aplikować na takie stanowisko, lepiej usuń zdobienie.

Tatuaże na nadgarstku — najmodniejsze wzory

Przyglądając się trendom w dziedzinie tatuaży, można zauważyć, że zmieniło się nie tylko podejście, ale również styl. Kiedyś modne były duże, kolorowe rysunki wykonane grubą i cieniowaną kreska. Obecnie na topie są wzory minimalistyczne i subtelne, które stanowią (nieodłączny) element stylizacji i są kuszącą propozycją, aby podkreślić swój styl. Zastanawiasz się, jaki wykonać tatuaż na nadgarstku? Oto nasz przewodnik po najmodniejszych rysunkach.

Tatuaż na nadgarstku — minimalistyczne wzory

Dyskretny tatuaż na nadgarstku to subtelny, ale bardzo efektowny sposób na ozdobienie ciała. W tym sezonie królują uproszczone linearne ilustracje (w tej dziedzinie niezmiennie króluje abstrakcja), inicjały i krótkie hasła, które odzwierciedlają ważne dla nas wartości. Mogą to być również wzory związane z zainteresowaniami: góry dla fanek wspinania lub subtelna fala morska dla amatorek sportów wodnych. Oczywiście tatuaż na nadgarstku nie musi odzwierciedlać hobby. Estetycznymi rysunkami są również wszelkiego rodzaju kwiaty oraz rośliny. Takie tatuaże nie są nachalne, ale bardzo dziewczęce.

Tatuaż na nadgarstku dla par — nieskończoność lub matching tatoos

Tatuaże dla par obfitują w nieskończoną ilość modnych wzorów oraz kombinacji, jedynym ograniczeniem jest tutaj wyobraźnia. Najczęściej wybieranymi wzorami na tatuaż na nadgarstkunieskończoność oraz matching tatoos, czyli uzupełniające się lub naśladujące się wzajemnie tatuaże, które zakochani wykonują sobie w tym samym miejscu. Trudno o bardziej wymowny i jednocześnie subtelny symbol miłości, nic dziwnego więc, że wzór cieszy się tak dużą popularnością. W końcu co dwa nadgarstki to nie jeden!

Tatuaż na nadgarstku — bransoletka

Świetnym pomysłem na tatuaż na nadgarstku są wzory imitujące biżuterię. Na przykład delikatny łańcuszek lub bransoletka albo cienka obrączka – zwłaszcza ten ostatni tatuaż na nadgarstku cieszy się w tym sezonie szczególną popularnością.

Tatuaż na nadgarstku – napis

Najbardziej kontrowersyjny tatuaż na nadgarstku to napis. Głównie z powodu sentencji, które wybieramy. Istnieje po prostu szansa, że szybciej przestanie nam się podobać np. cytat piosenki (który po prostu straci na aktualności) niż jakikolwiek rysunek. W tym sezonie modne będą szczególnie napisy w pięknym stylu, wykonane pochyłą czcionką, często ciężkie do rozszyfrowania na pierwszy rzut oka. Coraz bardziej popularne są również pojedyncze słowa, które mają dla właścicieli tatuaży wyjątkowe znaczenie lub niosą przesłanie i skłaniają do refleksji, np. Chaos lub Utopia.

Tatuaż na nadgarstku – cena

Ile kosztuje tatuaż na nadgarstku? Ceny są zróżnicowane i zalezą od salonu tatuażu oraz od wielkości i detali. Zwykle za taki tatuaż trzeba zapłacić 200-300 zł. Aby upewnić się co do ostatecznej ceny, wyślij zapytanie do studia tatuażu, a w załączniku dodaj wzór, który Ci się podoba.

Dodaj komentarz