Lifestyle,  Uroda

Te marki produkują nożyczki fryzjerskie które wykorzystują znani styliści!

Nożyczki fryzjerskie są dla każdego fryzjera niczym różdżka dla czarodzieja. Każdy, nawet fryzjer początkujący zdaje sobie sprawę z tego jak ważne jest to narzędzie podstawowe jego pracy oraz jak ogromny wpływ ma na samą jakość strzyżenia. Jak wybrać naprawdę dobre nożyczki fryzjerski, które łączyć będą w sobie wiele zalet, a do tego będą bardzo dobrze i długo służyły? Sprawdźmy to.

Nożyczki fryzjerskie dla profesjonalistów

Nożyczki fryzjerskie i ich zakup wcale nie jest taki prosty. Na rynku znajdziemy naprawdę sporą ilość narzędzi, które różnią się materiałem, jak i także jakością wykonania. Cenowa rozpiętość także jest wielka. Możemy kupić nożyczki fryzjerskie za kilkadziesiąt złotych, ale możliwy jest także zakup nożyczek za kilka tysięcy. Na co, poza budżetem warto zwrócić uwagę, gdy wybieramy nożyczki? Na pewno, najbardziej liczy się to, z czego nożyczki fryzjerskie są wykonane.

Musimy pamiętać o tym, że profesjonalne nożyczki fryzjerskie są bardzo często „w ruchu”, dlatego też muszą być wytrzymałe oraz odporne, aby przez długi czas gwarantowały dobrą jakość cięcia. Powinny być także wykonane ze stali nierdzewnej o wysokiej twardości, która odporna będzie na uszkodzenia, jak i na korozję.

Jest to niezwykle ważne, ponieważ nożyczki fryzjerskie mają często kontakt z wilgocią. Liczy się także sama jakość wykonania oraz do tego wykończenia nożyczek. Pod tym względem warto się zdecydować na znaną, jak i sprawdzoną lub też poleconą markę, która się cieszy zaufaniem profesjonalistów.

Bardzo ważny jest także rozmiar nożyczek fryzjerskich. Jaki powinien być? Wszystko tak naprawdę zależy od rozmiarów naszej dłoni. Kobiety fryzjerki sięgają zwykle po mniej rozmiary. Jest to rozmiar 5.0 oraz 5.5. Natomiast mężczyźni wybierają znacznie większe nożyczki o rozmiarze 6,5, a nawet także większe. Mniejsze nożyczki zapewniają dużo większą precyzję cięcia. Jednak pamiętajmy o tym, że nie tylko rozmiar jest ważny. Profesjonalne nożyczki fryzjerskie powinny dopasowane być do naszych przyzwyczajeń, być dobrze wyważone oraz leżeć wygodnie w dłoni. Pamiętajmy także, że istnieją nożyczki fryzjerskie dla osób leworęcznych. Różnią się one od tych standardowych. Co do wyglądu, to również jest ważny. Dzisiaj do wybory mamy bardzo dużą ilość kolorów, wzorów oraz także kształtów. Możemy zatem wybrać profesjonalne nożyczki fryzjerskie, które łączą w sobie styl, jakość, trwałość, jak i skuteczność. Zobacz różne modele nożyczek fryzjerskich na https://salonova.pl/nozyczki-fryzjerskie 

Te produkty polecają styliści fryzur!

Rodzajów nożyczek fryzjerskich jest sporo? Które z nich są polecane przez stylistów fryzur? Na pewno podstawą są nożyczki fryzjerskie z ząbkami, tak zwane degażówki fryzjerskie. Nożyczki te degażują, a więc zmniejszają objętość fryzury. O tym ile włosów zetniemy nimi decyduje rozstawienie, a do tego grubość ząbków na ostrzu oraz to czy fryzjerskie degażówki są jedno, czy też obustronne.

Zastanawiają się, które nożyczki fryzjerskie kupić, to spotkamy się także z określeniami anglojęzycznymi przypisanymi do danych modeli. Stanowią one informację dodatkową o ich kształcie oraz zastosowaniu. Poniżej niektóre z nich.

Pierwsze to nożyczki offset. Jest to ukośny kształt nożyczek. Szlif wklęsły oraz pochylone lekko oczka sprawiają, że bez najmniejszego programu możemy dotrzeć w miejsca trudno dostępne, na przykład w okolice uszu, a samo strzyżenie jest bardzo płynne oraz także dokładne. Kolejne nożyczki to crane. Są to nożyczki do włosów, które przypominają kształtem ptaka ze wzniesionym w górę dziobem. Są w sposób specyficzny wyprofilowane. Cienkie ostrze daje nam możliwość wykonania precyzyjnego stylizacji fryzur.

Dużą popularnością cieszą się nożyczki relax. Są to nożyczki do włosów oznaczone tak cechują się niesamowicie ergonomicznym kształtem, a więc są bardzo wygodne w pracy. Z kolei nożyczki micro to nożyczki z mikro szlifem. Na  jednym z ostrzy nożyczek są ząbki drobne, które przytrzymują nam włosy. Wielu fryzjerów poleca nożyczki prism. Są to specjalne degażówki z ząbkami, które mają kształt literki V. Mają bardzo zgrabny kształt oraz miękkie wykończenie. Nadają się świetnie do tak zwanego cięcia bez poślizgu. Na samo koniec wspomnijmy o nożyczkach curved. Są to nożyczki z zakrzywionymi ostrzami. Wyglądem kojarzą się nam z kosmetycznymi nożyczkami. Jednak oczywiście są dużo większe. Mają bardzo wygodny uchwyt. Między innymi przeznaczone są do wykonywania zakrzywionych linii, na przykład w okolicy naszych uszu.

Dodaj komentarz