Uroda

Top 5 sposobów, by pozbyć się kompleksów rzadkich włosów

Włosy szczególnie dla kobiet są ważne. Rzeczywiście utarło się, że włosy są synonimem kobiecości. Jednak niestety nie każdą z nich matka natura obdarzyła mocnymi, gęstymi i pięknymi włosami. Stres, praca, zły styl odżywiania się, ale też po prostu genetyka sprawiają, że włosy rzeczywiście nie prezentują się dobrze, co może powodować kompleksy. Dziś poradzimy Wam jak walczyć z owymi kompleksami i to na 5 sposobów. Czas je poznać.

Top 1: szybki i pewny sposób, czyli postawcie na doczepiane włosy

W myśl zasady, że życie należy sobie ułatwiać, a nie utrudniać mamy naprawdę fajny sposób, dzięki któremu szybko pozbędziecie się kompleksu rzadkich włosów. Wystarczy tylko zdecydować się na włosy doczepiane, a dokładnie na zagęszczenie i przedłużenie włosów. Dzięki temu zyskacie fryzurę, o której zawsze marzyłyście i będziecie prezentować się świetnie. Wreszcie też kompleksy się skończą. Oczywiście pamiętajcie o tym, że jedynym słusznym wyborem są doczepiane włosy naturalne. Tutaj najlepiej wybrać europejskie, które idealnie pasują do naszych włosów pod kątem miękkości, ale też grubości. Nie wybierajcie natomiast włosów azjatyckich, które są bardzo sztywne. Nie polecamy także indyjskich, a to z powodu niehumanitarnego ich pozyskiwania. Dobre są też włosy rosyjskie, ale jak wiecie w obecnych czasach banuje się wszystko, co rosyjskie.

Top 2: mała rzecz, a duży efekt, czyli doczepiana grzywka

Małe rzeczy mogą dawać naprawdę duże efekty i sprawić, że wreszcie poczujecie się świetnie w swoim ciele, a bad hair day się skończy. Będziecie też wreszcie zadowolone z włosów naturalnych. Jak osiągnąć taki efekt? To banalnie proste. Wystarczy tylko zdecydować się na doczepy włosów, a dokładnie na doczepianą grzywkę. Każdego dnia możecie ją tylko wpinać, następnie włosy związać w kucyk i już zyskacie świetny look. Możecie też zapleść warkocz, zaś grzywkę podzielić na dwie części, tak by prezentowała się niczym otwarta książka. Włosy doczepiane naturalne sprawią, że zyskacie sporo pewności siebie. Rzecz jasna pamiętajcie o tym, by stawiać na ich jakość, bo ona jest ważna i kupować je tylko w pewnym sklepie.

Top 3: naturalne sposoby naszych babć

Wybierając doczepy włosów rzeczywiście szybko i łatwo sprawicie, że Wasza fryzura nabierze objętości. Możecie też zdecydować się na takie cięcie, na jakie tylko macie ochotę i to bez obaw, że Wasze włosy będą wyglądać na jeszcze mniej gęste. Ale możecie też wybrać inne sposoby na to, by sprawić, że włos stanie się grubszy. W tym przypadku warto zastosować sposób naszych babć, a raczej prababć. Należy przygotować odpowiednią odżywkę, która nada włosom objętości. Bazą jest woda z buraków. Gotujemy kilka buraków w litrze wody, następnie ten litr wody chłodzimy. Gdy jest już zimny bądź też letni dodajemy do niego sok z cytryny, szklankę mleka oraz żółtko. Wszystko mieszamy. Zapach nie będzie najlepszy, ale o efekt, a nie zapach tutaj chodzi. Teraz należy umyć włosy swoim szamponem, jednak zamiast spłukiwać włosy wodą, wybierzecie tę miksturę. A gdy włosy są jeszcze mokre, zaplećcie warkocza. Po około godzinie trzeba jeszcze spłukać włosy ciepłą wodą, a potem wysuszyć trzymając głowę opuszczoną w dół. Efekt murowany.

Top 4: mały tapir i opaska

Ten sposób może nie jest idealny, ale rzeczywiście sprawi, że Wasze włosy będą wyglądać na bardzo gęste. Otóż należy je umyć, nałożyć odżywkę, a potem suszyć używając dyfuzora. Gdy włosy są już suche, używają małego grzebienia, należy natapirować je lekko u nasady, a następnie przeczesać szczotką. Teraz wystarczy już tylko nałożyć wybraną opaskę i rzeczywiście włosy będą wyglądać na gęste. Warto jeszcze utrwalić efekt, używając pudru bądź też lakieru do włosów.

Top 5: akceptacja

Każdy człowiek jest piękny niezależnie od tego jak wygląda. Można też powiedzieć, że nie należy oceniać się przez pryzmat wyglądu. Można także stwierdzić, że wygląd nie jest ważny. A najlepiej po prostu zaakceptować siebie taką jaką się jest. Trzeba przyznać, że zbyt częste przeglądanie maksymalnie obrobionych zdjęć w owej akceptacji nie pomaga. Ale pomyślcie tylko jakie kompleksy muszą mieć te osoby, że tak przerabiają zdjęcia. Czas więc na zmiany i najlepszą z nich jest samoakceptacja.

Dodaj komentarz