Moda

Top 5 trików dzięki, którym nadasz swoim starym ubraniom nowy look

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że większość z nas kupuje za dużo. A potem jeszcze marnuje owe rzeczy. Często dotyczy to ubrań. Lubimy kupować pod wpływem impulsu, a niestety później okazuje się, że owe ubrania jakoś nieszczególnie nam się podobają i lądują wtedy na dnie szafy bądź też w koszu na śmieci. Takie podejście powoduje tylko jeszcze większe zaśmiecenie środowiska, ale też permanentne pustki w portfelu. Tak być nie może. Warto więc wprowadzić do życia 5 trików dzięki, którym nadacie starym ubraniom nowy look.

Trik 1: mała zmiana, a tak duży efekt

Pewnie już niejednokrotnie usłyszeliście stwierdzenie, że małe zmiany mogą dać duże efekty. Trzeba jednak przyznać, że nie zawsze w to wierzymy. Ale taka jest prawda. Pomyślcie tylko, że to powiedzenie ma zastosowanie choćby w totalnej metamorfozie ubrań. Otóż jeżeli macie sukienki, które już Wam się nie podobają bądź są nieco przymałe, to możecie sprawić, że znowu staną się stylowe oraz modne i ich rozmiar zwiększy się o 2 cm. Wystarczy tylko zainwestować w szerokie zamki dobrego producenta. Należy je wszyć na całej długości danej sukienki. Dzięki temu stanie się estetycznie ciekawa, ale też bardziej stylowa i nowoczesna. Tutaj mamy dla was radę, a mianowicie koniecznie wybierajcie zamki w kontrastujących kolorach do koloru sukienki. Dzięki temu osiągniecie jeszcze lepszy efekt.

Trik 2: kołnierzyk i już efekt wow gwarantowany

W latach 90-tych większość dziewczynek nosiła dołączone do bluzeczek kołnierzyki. Matki tak stroiły swoje pociechy do przedszkola czy szkoły. Każdy kto urodził się w latach 80-tych i 90-tych zna ten ból noszenia szerokiego kołnierzyka, który ewidentnie przeszkadzał w zabawie. Ale jak na złość mocowanie, a raczej guzik na pętelkę trzymał się tak mocno, że ściągnięcie go było mission impossible. Jak wiecie moda też potrafi zaskakiwać i często wraca. Wróciła właśnie moda na kołnierzyki, ale tym razem już dla dorosłych kobiet. Dzięki takim niepozornym dodatkom możecie odmienić każdą bluzkę i sprawić, że zyska ciekawy charakter. Koniecznie tutaj wybierajcie kołnierzyki szerokie. Mogą być wykonane z każdego materiału. Dobrze sprawdzą się skórzane, które dodają stylizacji rockowego pazura. Ale można też postawić na modele w kolorze białym, które sprawią, że stylizacja nabierze bardziej romantycznego charakteru.

Trik 3: stare jeansy= nowe jeansy

Któż z nas nie lubi nosić jeansów> Rzeczywiście te spodnie uznawane są za ponadczasowe i wygodne, choć w Korei Północnej nadal ich noszenie jest zabronione, wszak świadczy o zepsuciu przez imperialistów. Jeansy mają tę zaletę, że pasują każdemu. Jednak tak jak w przypadku innych ubrań one także mogą przestać być modne. Na szczęście można to zmienić i sprawić, że stare jeansy zyskają nowy look. Wystarczy tylko skrócić ich długość tak, aby sięgały na 5 cm przed kostkę. Na kolanach za pomocą maszynki do golenia wykonajcie nacięcia. Teraz pozostaje jeszcze wszycie w nogawkę zamku błyskawicznego. Koniecznie więc zajrzyjcie do dobrze zaopatrzonej hurtowni suwaków, gdzie dostępne są modele w różnych kolorach. Sprawią one, że wasze jeansy będą prezentować się nieszablonowo.

Trik 4: nowy kolor to nowy look

Bardzo często mamy zastrzeżenia dotyczące nie tylko samego kroju danego ubrania, ale raczej koloru. I przez właśnie owy kolor dane ubranie ląduje na dnie szafy. Na szczęście można to szybko i łatwo zmienić. Otóż wystarczą tylko farby do ubrań. Dzięki nim sprawicie, że stara rzecz będzie prezentować się jak nowa. Pozbędziecie się równie wypłowiałych kolorów. Samo farbowanie ubrań zajmie Wam zaledwie chwilę, a efekt jaki osiągniecie przerośnie Wasze oczekiwania. Zatem wystarczy tak niewiele, by zyskać całkiem nowy dizajn odzieży.

Trik 5: naszywki

Nasz kolejny trik doskonale wpisuje się w zasadę, że wystarczy niewiele, by zyskać wiele. Otóż stare ubrania możecie całkowicie odmienić przyszywając różne naszywki. Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w przypadku kurtek, jak i spodni czy nawet koszul. Możecie wybrać naszywki w bardziej rockowym stylu, ale też postawić na bardzo oryginalne. Rzeczywiście możliwości jest sporo, a ograniczeniem wyobraźnia i Wasze poczucie estetyki.

Dodaj komentarz